سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دیدار جمعی از مداحان و شاعران آیینی با نماینده ولی فقیه در استان البرز

danesheroz دی ۱۹, ۱۳۹۱ ۰

هادیان البرز:حجت الاسلام والمسلمین کازرونی در این مراسم مداحی و سرودن شعر آئینی را امری مهم در خصوص گسترش فرهنگ عاشورایی یاد کرد

اختصاصی هادیان البرز

 

 

به گزارش «هادیان البرز»، جمعی ازمداحان و شاعران آئینی امروز (یکشنبه) با حجت الاسلام و المسلمین کازرونی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج دیدار کردند.

 در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین کازرونی در سخنانی توجه به محبت ،معرفت و تبعیت از خاندان عصمت و طهارت (ع) را سه اصل مهم در فعالیت مداحان و شاعران ایینی برشمرد و گفت: هر چقدر معانی شعرهای مداحان و شاعران غنی تر و پر محتواتر باشد، تاثیر گذاری آنها بیشتر و عمیق تر است.

وی مداحی و سرودن شعر را امری خطیر دانسته و خاطر نشان کرد: گاهی سرودن یک بیت شعربه لحاظ معانی والا و عمیقی که دارد، تاثیر گذار تر از چندین سخنرانی است.

 

محمدی مسئول سازمان بسیج مداحان استان البرز در این مراسم از عضویت بیش از ۲۵۰۰مداح در این سازمان خبر داد و گفت: با عنایت به دغدغه مقام معظم رهبری و مراجع بزرگواراز جمله کارهای سازمان بسیج مداحان ، مقابله با خرافات و انحرافاتی که در حوزه مداحی وجود دارد

 مسئول سازمان بسیج مداحان استان البرز افزود: همچنین برای آموزش و کلاسهای مداحی در سطوح مختلف برنامه ریزی های صورت گرفته است، که در زمان مناسب نحوه شرکت در این کلاسها اطلاع رسانی خواهد شد.

در پایان به رسم یاد بود از چند نفر شاعران و مداحان در حضور حجت الاسلام و المسلمین کازرونی تقدیر  به عمل آمد.

 

منبع:هادیان البرز

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۹
کد خبر : 3016
بازدیدها: 263

پاسخی بگذارید »