دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دکمه مرگ در گوشی همراه!!

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
دکمه مرگ در گوشی همراه!!

دانش روز: دولت بریتانیا قرار است فهرستی از تلفنهای همراه را منتشر کند که احتمال به سرقت رفتن آنها در خیابان زیاد است و از سوی دیگر تولید کنندگان این صنعت را تحت فشار گذاشته تا برای بی مصرف شدن تلفنهای هوشمند پس از سرقت دکمه ای طراحی کنند که از راه دور کار کند

به گزارش دانش روز، مقامات خیابان داونینگ (مقر دولت بریتانیا) با کمک بروس جانسون شهردار لندن یک فهرست خطر از  دستگاه های تلفن محبوب را تهیه می کنند.

آنها امیدوارند که ارائه این فهرست بتواند مردم را ترغیب کند که به مدلهای امن تر روی آورند و تولید کنندگانی چون اپل و سامسونگ نیز دستگاه های خود را به نوعی ساخته و عرضه کنند که کمتر مورد توجه سارقان قرار گیرد. شرکتها برای نصب ” دکمه مرگ” روی دستگاه ها تحت فشار قرار گرفته اند تا در صورت سرقت رفتن دستگاه برای سارق قابل استفاده نباشد و یا ردگیری آنها ساده تر باشد.

دولت بریتانیا و شهردار لندن ابراز امیدواری کرده اند که این فهرست با موفقیت فهرست سرقت اتومبیل رو به رو شود که در دهه ۱۹۹۰ توسط وزارت کشور بریتانیا منتشر شده بود. در آن زمان این فهرست سرقت اتومبیل با هدف ترغیب اتومبیل سازان به تولید اتومبیلهای ایمن منتشر شده بود تا از میزان جرایم کاسته شود.

استفن گرینهال معاون شهردار لندن در زمینه شهربانی و جرم گفت: میزان جرایم به طور کلی بالا نیست اما سرقت تلفنهای هوشمند درحال افزایش است و ما از این صنعت می خواهیم که راه حلی تکنیکی برای آن ارائه کند.

آمارهایی که هفته گذشته منتشر شده نشان می دهد که سرقت اتومبیل در انگلستان و ولز ۱۴ درصد در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ کاهش یافته و به ۷۴ هزار و ۱۸۱ مورد رسیده است درحالی که درست ۱۰ سال پیش این تعداد ۳۰۶ هزار و ۹۴۷ مورد بود.

این درحالی است که سرقت از افراد ۹ درصد افزایش یافته و به ۱۰۹ هزار و ۷۵۸ مورد رسیده است. در لندن روزانه ۳۰۰ تلفن هوشمند به سرقت می رود و بیشتر در آفریقا به فروش می رسد. اگرچه اپراتورهای تلفن همراه می توانند دستگاه ها را در بریتانیا مسدود کنند اما این دستگاه ها در خارج از بریتانیا کار می کند.

تاکنون هیچ کدام از شرکتهای سازنده این تلفنهای هوشمند ” دکمه مرگ” را برای دستگاه های خود تعبیه نکرده اند اما گفته می شود که قرار است اپل یک به روز سازی نرم افزار در پاییز معرفی کند که دارای این ویژگی است.

منبع:مهر

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۱۲
کد خبر : 41384
بازدیدها: 336

پاسخی بگذارید »