سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دکتر روحانی درباره مسائل حیاتی نظام ایران، تغییر عقیده نمی‌دهد

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
دکتر روحانی درباره مسائل حیاتی نظام ایران، تغییر عقیده نمی‌دهد

دانش روز: یک تحلیلگر امور استراتژیک در فرانسه گفت: غرب عقیده دارد دکتر روحانی درباره مسائلی که برای نظام جمهوری اسلامی حیاتی است (مانند مسئله اسرائیل) هرگز تغییر عقیده نخواهد داد

به گزارش دانش روز، به نقل از ایران هسته‌ای– یک تحلیلگر امور استراتژیک در فرانسه گفت: غرب عقیده دارد دکتر روحانی درباره مسائلی که برای نظام جمهوری اسلامی حیاتی است (مانند مسئله اسراییل) هرگز تغییر عقیده نخواهد داد.

تیری کوویل پژوهشگر برجسته امور ایران در مرکز مطالعات راهبردی فرانسه روز ۱۱ مرداد در گفتگویی با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، ابتدا به موضوع اسرائیل اشاره کرد و گفت: «رهبران ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اسرائیل در جنگ هستند.

هم اکنون نیز دلیلی برای تغییر وجود ندارد. نباید انتظار ایجاد تغییر از سوی دکترحسن روحانی در این باره داشت که برای ایران موضوعی حیاتی محسوب می شود».

اشاره کوویل به نقل قولی است که در برخی رسانه‌ها از دکتر روحانی درباره ضرورت از بین بردن اسرائیل مطرح شده است.

برخی رسانه‌های داخلی نوشتند که دکتر حسن روحانی در جمع راهپیمایان روز قدس گفته است اسرائیل همچون زخمی بر پیکر امت اسلامی است که باید از بین برود.

بازبینی فیلم اظهارات دکتر حسن روحانی در راهپیمایی نشان داد که وی چنین جمله‌ای نگفته است.

کوویل سپس درباره مسئله هسته‌ای به این نکته اشاره می کند که دکتر حسن روحانی خواهان حل شدن مسئله هست اما بدون واگذار کردن امتیازهای اساسی.

کوویل می‌گوید: « دکتر حسن روحانی از هم اکنون در حال آماده سازی تیم مذاکره کننده خود است. اما کاملا واضح است که اصلی‌ترین هدف دکتر روحانی کاهش فشارهای کنونی بر ایران بدون ایجاد تغییر در رویکردهای ایران است».

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
کد خبر : 47093
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »