پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دی کاپریو نامزد ریاست جمهوری آمریکا می شود

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
دی کاپریو نامزد ریاست جمهوری آمریکا می شود

دانش روز: زندگی نامه یکی از ژانرهای محبوب سینماست و در این بین زندگی نامه چهره های سیاسی همیشه جذابیت خاصی برای هالیوود داشته است

به گزارش دانش روز، زندگی نامه یکی از ژانرهای محبوب سینماست و در این بین زندگی نامه چهره های سیاسی همیشه جذابیت خاصی برای هالیوود داشته است.
جان اف. کندی و نیکسون از جمله روسای جمهور آمریکا هستند که تاکنون فیلم زندگی شان ساخته شده و سال گذشته استیون اسپیلبرگ با ساختن لینکلن تصویری به نسبت دقیق از زندگی آبراهام لینکلن ارائه کرد حالا نوبت به وودرو ویلسن، یکی دیگر از رئیس جمهورهای سابق آمریکا، رسیده است.
شرکت برادران وارنر برای کسب حقوق کتاب زندگی نامه ای ویلسن نوشته اسکات برگ در مراحل اول مذاکره قرار دارد این کتاب درباره وودرو ویلسن، بیست و هشتمین رئیس جمهور آمریکاست و به تازگی منتشر شده است.
لئوناردو دی کاپریو قرار است در اقتباس سینمایی از کتاب نقش ویلسن را بازی کند او این فیلم را با همکاری جنیفر دیویسن کیلاران از شرکت ” آپیان وی” و خود برگ تهیه می کند برگ در کتاب تصویری قهرمانانه از ویلسن ارائه داده و بر دستاوردهای ترقی خواهانه او مانند راه اندازی صندوق ذخیره فدرال و تلاش او در حمایت از معاهده ورسای و تشکیل مجمع ملل تاکید می کند، در حالی که پیشینه ضعیف ویلسن در مورد آزادی های مدنی و حقوق مدنی آمریکای آفریقایی تبار را کمتر مورد توجه قرار داده است.
ویلسن هم چنان از نظر مورخان حرفه ای یک چهره جنجالی و از نظر بسیاری از طرفداران حقوق بشر یک ضد قهرمان است کتاب ویلسن چند لحظه دراماتیک را که می تواند مبنای یک فیلم باشد، به خوبی ترسیم کرده است سفر او به سراسر آمریکا در ۱۹۱۹ برای کسب حمایت برای تشکیل مجمع ملل شاید از همه آشکارتر باشد از دیگر موارد ، رابطه ویلسن با ادیت گالت و عروسی آن ها در کاخ سفید در ۱۹۱۵ ( همسر اول ویلسن در ۱۹۱۴ درگذشت و او آخرین رئیس جمهوری است که در کاخ سفید ازدواج کرد) مبارزات انتخاباتی ویلسن در ۱۹۱۲ و تصمیمش برای ورود به جنگ در ۱۹۱۷ است گفته می شود دی کاپریو خودش فیلم را کارگردانی می کند و احتمالاً برگ در نوشتن فیلمنامه همکاری کند.
منبع:ماهنامه فیلم نگار.
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۱
کد خبر : 64344
بازدیدها: 190

پاسخی بگذارید »