جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روحاني در جلسه هيات دولت:

دیپلماسی فعال، روند فزاینده تحریم‌ها را متوقف کرد

danesheroz1 مهر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
دیپلماسی فعال، روند فزاینده تحریم‌ها را متوقف کرد

دانش روز: رییس جمهور با اشاره به موضع خصمانه رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این رژیم در انزوا قرار گرفته که سعی دارد فرایند تفاهم و تعامل را تخریب کند گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی هر زمان، نظام اسلامی به توفیقی در صحنه سیاسی جهانی نزدیک می‌ شده است، صهیونیست‌ها دست به خرابکاری و حادثه‌سازی در داخل یا خارج می‌زده‌اند

 به گزارش دانش روز، هیات وزیران عصر امروز یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌ جمهوری اسلامی ایران تشکیل جلسه داد.

رییس‌جمهور در ابتدای این جلسه با تشکر از تلاش‌های هیات دیپلماتیک در مذاکرات با کشورهای ۱+۵ در ژنو گفت: به لطف خداوند و به یمن حماسه سیاسی مردم در انتخابات، تحرک دیپلماتیک دولت در تعامل سازنده با جهان، با حمایت و اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین مدت کوتاه، آثار ارزشمندی داشته است که هم دولت‌ها را به تجلیل از مردم سالاری در ایران واداشته و هم روند فزاینده تحریم‌ها را متوقف کرده است.

روحانی افزود: دیپلماسی فعال ایران، ابتکار عمل را به دست گرفته و افکار عمومی جهان را حتی در کشورهای تحریم‌کننده، به سمت خود جلب کرده است و می‌رود تا قدم به قدم با تثبیت حقوق حقه هسته‌ای ایران، موانع پیشرفت را هم از سر راه ملت بردارد.

رییس جمهور تصریح کرد: در این میان، موضع خصمانه رژیم صهیونیستی در انزوا قرار گرفته که سعی دارد فرایند تفاهم و تعامل را تخریب کند. در تاریخ انقلاب اسلامی هم شاهد بوده‌ایم که هر زمان، نظام اسلامی به توفیقی در صحنه سیاسی جهانی نزدیک می‌شده است، صهیونیست‌ها دست به خرابکاری و حادثه‌سازی در داخل یا خارج می‌زده‌اند.

روحانی گفت: در شرایط حساس کنونی، مردم فهیم و هوشیار ما مراقب هستند تا دشمن با حادثه‌سازی در روند حراست از حقوق مسلم مردم خرابکاری نکند و برای انحراف افکار عمومی جنجال جدیدی نیافریند و در صفوف منسجم ملت، خللی ایجاد نکند.

رییس جمهور افزود: مسیر عزتمند حرکت ملت ایران روشن است و اهدافی که رهبر معظم انقلاب برای پیشرفت کشور ترسیم کرده‌اند به دقت دنبال خواهد شد. دولت مصمم است این راه را با رویکرد تعامل سازنده دنبال کند.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۱
کد خبر : 68420
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »