سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دو طلا برای وزنه برداری ایران

danesheroz1 تیر ۱, ۱۳۹۲ ۰
دو طلا برای وزنه برداری ایران

دانش روز: وزنه‌بردار دسته ۷۷ کیلویی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به دو مدال طلا و یک مدال نقره رسید

به گزارش دانش روز، در ادامه چهل و چهارمین دوره رقابت‌های وزنه‌ برداری قهرمانی آسیا که به میزبانی آستانای قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت ۲۰ امشب به وقت این کشور وزنه‌برداران دسته ۷۷ کیلوگر به مصاف هم رفتند.

در این دسته که با حضور ۱۴ وزنه‌بردار یکی از شلوغ‌ترین دسته‌ها به شمار می‌رود، رسول تقیان از ایران برای کسب عناوین برتر آسیا به مصاف حریفان سرسختی از کره شمالی، چین و قزاقستان رفت.

در این وزن رسول تقیان که در استارت لیست پس از وزنه‌بردار کره شمالی با ورودی ۳۴۵ در جایگاه دوم قرار داشت در حرکات یکضرب و برای بار اول درخواست وزنه ۱۵۵ کیلویی را کرد که در مهار آن موفق بود. وی در مرتبه دوم هم وزنه ۱۶۰ کیلویی را با موفقیت بالای سر برد.

تقیان برای بار سوم هم به خوبی از پس وزنه ۱۶۳ کیلویی برآمد با این حال پشت سر کوانگ سنگ کیم، وزنه‌بردار کره شمالی که وزنه ۱۶۴ کیلویی را مهار کرد به نقره یکضرب رسید. پس از این دو هم وزنه‌برداری از چین با مهار وزنه ۱۶۰ کیلویی سوم شد.

در حرکات دوضرب تقیان در حالی روی تخته آمد که ۱۱ نفر کار خود را تمام کرده و تنها رقیب چینی و ازبکش باقی مانده بود.

تقیان کار خود را با مهار وزنه ۱۹۵ کیلویی آغاز کرد. وی در ادامه وزنه ۲۰۳ کیلویی را در حالی درخواست کرد که دیگر وزنه‌برداری باقی نمانده بود. وی در مهار این وزنه ناموفق بود.

در حرکت سوم تقیان این وزنه را مهار کرد و به مدال طلای دوضرب و مجموع رسید.

در این حرکت وزنه‌برداران چین و کره شمالی با مهار وزنه‌های ۱۸۶ و ۱۸۱ دوم و سوم شدند.

در حرکات مجموع هم تقیان با ثبت رکورد ۳۵۸ به مدال طلا رسید، وزنه‌برداران چین و کره شمالی با مجموع ۳۵۶ و ۳۵۵ کیلو دوم و سوم شدند. تقیان رکورد ایران که با ۳۶۵ کیلوگرم در اختیار محمدعلی برخواه بود را شکست.

عصر امروز و قبل از آغاز این رقابت هم سجاد بهروزی از ایران موفق به کسب دو مدال طلا و یک نقره شده بود.

(منبع : پایگاه خبری تحلیلی انتخاب)
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۱
کد خبر : 30783
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »