سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درخشش دو طرح دانش بنیان البرز در جشنواره ملی علم تا عمل کشوری

danesheroz1 آذر ۳, ۱۳۹۲ ۰
درخشش دو طرح دانش بنیان البرز در جشنواره ملی علم تا عمل کشوری

دانش روز: دبیر چهارمین جشنواره علم تا عمل استان البرز گفت: دو طرح دانش بنیان این استان در چهارمین جشنواره ملی علم تا عمل برگزیده کشوری شدند

به گزارش دانش روز، سید علی اکبر هاشمی راد افزود: از مجموع طرح های شرکت داده شده در جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل از تمامی استانهای کشور، تاکنون ۲۰ طرح به عنوان طرح های برگزیده کشوری انتخاب شده اند که سهم استان البرز دو طرح است.

وی اظهار کرد: طرح ˈدستگاه نگهدارنده عضلات قلب جهت ترمیم و یا تعویض دریچه های قلب به همراه نگهدارنده نخهای جراحیˈ متعلق به شرکت ˈایمن گستر سیستم سعادتˈ و طرحِ «ایجاد دانش فنی و تولید کامپوزیت فروتیک به منظور جایگزین فولادهای بسیار مستحکم مقاوم به سایش» از شرکت ˈمهندسی و مدیریت راهبرد ساز همپاˈ دو طرح برگزیده کشوری استان البرز در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل هستند.

وی ادامه داد: از هر استان، یک طرح نیز به عنوان طرح منتخب استانی انتخاب شده که از استان البرز طرح «تولید بومی کیتهای ستونی استخراج RNA، DNA و آنزیم های پلیمرازی مورد استفاده در بیوتکنولوژی» به عنوان طرح منتخب استانی برگزیده شد.

هاشمی راد با اشاره به اینکه در این جشنواره ملی ۸۲۰ شرکت با هزار و ۱۰۴ طرح حضور داشتند، اظهار کرد: با داوری طرحهای برگزیده، در نهایت ۲۰ برگزیده کشوری و ۲۹ طرح منتخب استانی تعیین شدند.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره ملی علم تا عمل ۱۱ لغایت ۱۴ آبان ماه در محل مصلای بزرگ امام خمینی برگزار شد و استان البرز در کنار سایر استانها با ۸۰ طرح دانش بنیان در بخش های صنعت، کشاورزی، پزشکی، محیط زیست، فناوری اطلاعات، علوم پایه و خدمات حضور یافت.

وی افزود: در این جشنواره طرح های منتخب استانی از حمایت یک میلیارد ریالی و طرحهای برگزیده کشوری، از حمایت سه میلیارد ریالی در قالب تسهیلات صفر درصد برخوردار می شوند.

دبیر چهارمین جشنواره علم تا عمل استان البرز افزود: اعطای یارانه برای استفاده از آیین نامه خدمات تجاری سازی پارک ها، اعطای یارانه برای حضور در نمایشگاه های ملی و بین المللی، معرفی به سازمان ها و دستگاه های هدف، و عضویت در باشگاه برگزیدگان ادوار جشنواره علم تا عمل از دیگر تسهیلاتی است که به برگزیدگان ارائه خواهد شد.

هاشمی راد گفت: در مجموع ۳۰ طرح برگزیده کشوری از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب خواهد شد که تاکنون ۲۰ طرح اعلام شده و ۱۰ طرح دیگر به همراه ۱۵ طرح منتخب نمایشگاه طی روزهای آینده مشخص خواهند شد.

منبع: ایرنا

یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۹
کد خبر : 75804
بازدیدها: 300

پاسخی بگذارید »