جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دو زبانه ها دارای انعطاف ذهنی و حافظه قوی هستند

danesheroz1 شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
دو زبانه ها دارای انعطاف ذهنی و حافظه قوی هستند

دانش روز: محققان اعلام کردند افرادی که می توانند به ۲ زبان به صورت روان صحبت کنند دارای سطح بالاتری از انعطاف ذهنی نسبت به تک زبانه ها هستند

به گزارش دانش روز، محققان اعتقاد دارند که مهارت تسلط به ۲ زبان عملکرهای اجرایی مغز را چون حافظه کاری و توانایی انجام چند کار همزمان و حل مسئله ارتقا می دهد.

روانشناسان معتقدند درحالی که ۲ زبانه ها به نظر می رسد همه وقت از هر ۲ زبان خود استفاده می کنند، این افراد به ندرت به صورت اتفاقی از واژگان استفاده می کنند، چرا که آنها تلاش می کنند هر ۲ زبان را به طور همزمان کنترل کنند.

جودیت کرول استاد روان شناسی، زبان شناسی و مطالعات زنان در دانشگاه پن استیت با اشاره به مزایای دوزبانه بودن گفت: وقتی که تمام مدت تغییر زبان می دهید ماهیچه های ذهنی تقویت شده و عملکرد اجرایی ارتقا می یابد.

این تحقیق که در مجله مرزهای روانشناسی منتشر شده است نشان می دهد که دوزبانه های ماهر هر دو زبان را در هر زمانی به صورت فعال دارند.

محققان با اشاره به توانایی دوزبانه ها که به ندرت یک واژه را به زبان ناخواسته بیان می کنند، اظهار داشتند که این افراد دارای توانایی کنترل هر دو زبان برای انتخاب زبانی هستند که می خواهند به آن تکلم کنند.

محققان زبان شناس در این دانشگاه دو آزمایش مجزا اما مرتبط انجام دادند تا دوزبانه بودن را بررسی کنند. آزمایشها نشان داد که هر دو زبان در یک زمان فعال هستند.

این تحقیق شواهدی برای این دیدگاه سنتی فراهم می کند که مهارتهای افراد دو زبانه مانع از رشد شناختی آنها می شود.

منبع:مهر

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶
کد خبر : 59996
بازدیدها: 159

پاسخی بگذارید »