چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دولت: پرداخت یارانه نقدی با روش فعلی عملی نیست

danesheroz1 مهر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
دولت: پرداخت یارانه نقدی با روش فعلی عملی نیست

دانش روز: یارانه نقدی مرحله سی و دوم به‌ازای هر نفر ۴۵هزار و ۵۰۰تومان به‌حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت شد

به گزارش دانش روز، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در یک گفت‌ وگوی تلویزیونی اعلام کرد: یارانه مرحله جدید قرار بود با تأخیر پرداخت شود که با دستور رئیس‌ جمهور و به‌ خاطر قرار داشتن در عید قربان منابع یارانه تأمین و به‌ حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

نوبخت گفت: آنچه واضح است ادامه روند موجود پرداخت یارانه نقدی، عملی نیست و تعادلی بین درآمد و هزینه‌های یارانه نقدی وجود ندارد. سخنگوی دولت با بیان اینکه اگر قرار باشد یارانه دقیقاً در روز ۲۲هر‌ماه واریز شود، منابع آن تأمین نمی‌شود، گفت: فراهم کردن حدود ۳۵۰۰میلیارد تومان منابع یارانه از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا ۲۲هر‌ماه کار مشکلی است، درحالی‌که پرداخت یارانه‌ها باید متناسب درآمد خانوار باشد و خیلی از خانوارها به رقم یارانه نقدی نیاز ندارند، البته برخی نیز به‌خاطر نیاز از ساعت‌ها قبل منتظر دریافت یارانه نقدی هستند.

نوبخت در مورد یارانه ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا حذف تعدادی از مردم از گرفتن یارانه گفت: ستاد هدفمندی یارانه‌ها تشکیل شده و کار مطالعات و بررسی کارشناسی در آن انجام می‌شود و رئیس‌جمهور تأکید دارد که هیچ اقدامی بدون مطالعه کافی انجام نشود، در نتیجه کارگروه‌ها در حال فعالیت هستند.

منبع: همشهری

پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۷
کد خبر : 67502
بازدیدها: 125

پاسخی بگذارید »