چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نقشه جدید کشورهای عربی در نقشه منتشرشده نیویورک تایمز:

دولتهای “شیعه ستان، سنی ستان، و وهابی ستان”تشکیل می شود +تصویر

danesheroz مهر ۹, ۱۳۹۲ ۰
دولتهای “شیعه ستان، سنی ستان، و وهابی ستان”تشکیل می شود +تصویر

بر اساس این نقشه کشورهای سعودی، یمن، سوریه، لیبی، و عراق کشورهایی هستند که در لیست تقسیم های احتمالی قرار دارند. هم چنین بر اساس آن قرار است دولت کردستان در شمال عراق و سوریه، دولت سنی ستان در مناطق سنی نشین این دو کشور و دولت شیعه ستان در جنوب عراق شکل بگیرد

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نقشه ای جدید از کشورهای عربی منتشر نموده ، در این نقشه تقسیمی جدید دیده میشود به نحوی که ۵ کشور از این جمله به ۱۴ کشور تقسیم می شوند.

بر اساس این نقشه کشورهای سعودی، یمن، سوریه، لیبی، و عراق کشورهایی هستند که در لیست تقسیم های احتمالی قرار دارند. هم چنین بر اساس آن قرار است دولت کردستان در شمال عراق و سوریه، دولت سنی ستان در مناطق سنی نشین این دو کشور و دولت شیعه ستان در جنوب عراق شکل بگیرد.
در این نقشه آمده است که دولتی جدید در جنوب غرب سوریه به نام “جبل الدروز” و دولتی دیگر به نام علوی ستان در این کشور تشکیل خواهد شود.نیویورک تایمز در مورد یمن نوشته است:این کشور از فقیرترین دولت های عربی است و می توان پس از بررسی ها آن را به دو قسمت تقسیم نمود. لیبی نیز به سه قسمت طرابلس، برقه و دولتی دیگر در جنوب غرب کشور تجزیه خواهد شد.
اما سعودی  بر اساس این نقشه و به واسطه بحث و اختلافات میان امرای این کشور و اختلافات فرقه ای به ۵ دولت در شمال، غرب، جنوب، و شرق و هم چنین دولت “وهابی ستان” در مرکز تقسیم خواهد شد .
منبع:شیعه نیوز
سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۲
کد خبر : 63694
بازدیدها: 337

پاسخی بگذارید »