یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دوستی کوچولو اما خطرناک برای دانش آموزان

danesheroz1 اسفند ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
دوستی کوچولو اما خطرناک برای دانش آموزان

دانش روز: بیشتر اولیا و متولیان تربیتی از آن به عنوان همراه خطرناکی یاد می کنند که در کیف بیشتر دانش آموزان یافت می شود و می رود که سایه نابهنجار خود را بر سر معصومیت نوجوانان و محیط تحصیلی آنان بگستراند

به گزارش دانش روز، زنگ مدرسه که زده می شود، گوشی همراه خود را روشن کرده و با چند تن از دوستانش در گوشه خیابان جمع می شوند و با فعال کردن بلوتوث، فیلم ها و عکس هایی را با هم رد و بدل می کنند.

 مسیر مدرسه تا منزل را با گوشی حرف می زند و گاهی هم پیامک هایی نه چندان مودبانه و حتی غیراخلاقی را دریافت و یا ارسال می کند.

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: هم اکنون طرح نظرسنجی در خصوص استفاده از تلفن همراه در بین دانش آموزان در مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.

 سیدمحمد لنگری اظهار کرد: این نظرسنجی بر روی سایت آموزش و پرورش استان نیز قرار گرفته و تمامی اقشار از جمله دانش آموز، معلم، کارشناس و سایر گروه ها می توانند در آن شرکت کنند که نتایج این نظرسنجی تحلیل و اعلام خواهد شد.

 وی آوردن تلفن همراه به کلاس درس توسط دانش آموزان را ممنوع خواند و گفت: ضرورتی برای همراه داشتن تلفن همراه از سوی دانش آموزان وجود ندارد چرا که در مدارس تلفن ثابت برای برقراری ارتباط بین دانش آموزان و والدین در مواقع نیاز فراهم است.

 لنگری اظهار کرد: بیشتر اوقات دانش آموزان در کلاس درس سپری می شود و تنها چند زنگ تفریح کوتاه دارند که این امر نیز نشان می دهد که تلفن همراه در مدرسه ضرورتی ندارد.

 وی افزود: هم اکنون برخی از دانش آموزان از تلفن همراه به صورت مخفیانه استفاده می کنند که معلمان و مدیران مدارس از این امر گلایه دارند و برخی اوقات دانش آموزان را نیز نصیحت و یا توبیخ می کنند.

 وی با بیان اینکه امکان بازرسی تمام دانش آموزان نیز برای جلوگیری از بردن تلفن همراه به مدارس وجود ندارد، گفت: اولیای دانش آموزان باید این مسایل را جدی بگیرند و به تعلیم و تربیت فرزندان خود در مدرسه بیشتر اهمیت دهند.

 مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به فضای آموزشی مدارس، افزود: استفاده از تلفن همراه در مدارس غیرضروری است و موجب حواس پرتی دانش آموزان می شود.

 لنگری گفت: در عمده مدارس اینترت و رایانه نیز وجود دارد و دانش آموزان می توانند زیر نظر معلمان و مربیان از آن استفاده کنند ولی بر تلفن های همراه هیچ نظارتی وجود ندارد.

 وی افزود: با توجه به پیشرفت هایی که در فناوری های ارتباطی وجود دارد استفاده از این ادوات قابل کنترل نیست لذا باید نسبت به استفاده کودکان و نوجوانان از آن توجه بیشتری کرده و آنان را به استفاده درست از این وسایل راهنمایی کنیم.

 

منبع : ایرنا

چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۷
کد خبر : 99219
بازدیدها: 274

پاسخی بگذارید »