شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دوستی با ماهی‌ و دردسرهای خرگوش در شبکه پویا

danesheroz1 تیر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
دوستی با ماهی‌ و دردسرهای خرگوش در شبکه پویا

دانش روز: شبکه پویا دو انیمیشن تولید مراکز سیمای استان‌ ها با نام‌ های “من و ماهی‌ها” و “نارنجی دیگر اشتباه نمی‌کند” را در جدول پخش خود گذاشته است

به گزارش دانش روز، “نارنجی دیگر اشتباه نمی‌کند” به کارگردانی صادق قاسمی هر روز ساعت ۱۵:۲۸ از شبکه پویا روی آنتن می‌رود.

خرگوش کوچولویی به نام نارنجی در هر قسمت از این مجموعه با بی‌توجهی و شیطنت اغلب برای سایرین مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کند و یا خود را به دردسر می‌اندازد. آقای زینگول یک زنگوله است که با تخته سیاهش در سرزمین نتیجه‌گیری، آخر و عاقبت کارهای نارنجی را به او نشان می‌دهد. اما در نهایت مزاحمت‌های نارنجی گریبان خودش را نیز می‌گیرد و باعث می‌شود به همان نتیجه‌ای که آقای زینگول و خانم گوینده گفته بود، برسد.

این انیمیشن دیالوگ نداشته و فقط یک نفر به عنوان راوی، نَرِیشن می‌خواند.

“نارنجی دیگر اشتباه نمی‌کند” در ۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای برای گروه سنی خردسال، در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی شبکه سهند، با تلفیق سه تکنیک سه بعدی کامپیوتری، دو بعدی و پیکسلیشن تولید شده است.

نویسنده این انیمیشن خدیجه کارگریان، انیماتور فرزین مؤید و شلاله خیری و سازنده موسیقی علی اکبر حسن زاده است.

“من و ماهی‌ها” به کارگردانی پیمان دهقانی نیز پویانمایی دیگری است که هر روز ساعت ۱۶ روی آنتن شبکه پویا می‌رود و داستان آن درباره پسربچه‌ای به نام امیر است که یک ماهی را از مرگ نجات می‌دهد و با ماهی‌ها دوست می‌شود.

نویسندگان این پروژه احمد کردرستمی و شاهد سیف هستند و با تکنیک کات اوت کامپیوتری تولید شده است. موسیقی “من و ماهی‌ها” را مهدی امانی ساخته و انیماتوری آن پیمان دهقانی و نجمه شهابی هستند.

این انیمیشن در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای در واحد پویانمایی مرکز بوشهر ساخته شده است.

منبع:مهر

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۴
کد خبر : 37064
بازدیدها: 194

پاسخی بگذارید »