شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دوستت ندارم ای شغل!

danesheroz1 آبان ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
دوستت ندارم ای شغل!

دانش روز: گاهی اوقات شرایط اقتصادی ایجاب می کند که به شغل هایی روی بیاوریم که به انجام آن ها هیچ علاقه ای نداریم یا حتی ممکن است در بازار کار نتوانیم شغل دلخواه مان را انتخاب کنیم، در این شرایط افراد از سر ناچاری شغل دیگری را انتخاب می کنند ولی چون آن را دوست ندارند به سختی با شرایط شغلی خود کنار می آیند

به گزارش دانش روز، اما فراموش نکنید حداقل تا وقتی که شغل دلخواه تان را پیدا نکرده اید باید با این شرایط بسازید، این مطلب به شما کمک می کند تا این «ساختن» برایتان راحت تر شود. مجله زندگی ایده آل ۱۰ راهکار ارائه شده توسط کیت لونز متخصص استراتژی های کاری و مدیریت حرفه ای را در این باره ترجمه کرده است که در ادامه بخش هایی از آن را می خوانید:

۱ – اهداف هفتگی تعیین کنید: اگر بتوانید اهداف بلندمدت تر را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنید، معمولاً راحت تر می توانید کارتان را تحمل کنید.مثلاً به جای این که فکر کنید لازم است یک سال صبر کنید تا سابقه بیمه شما یک سال افزایش پیدا کند، فکر کنید در پایان ماه چقدر درآمد خواهید داشت. درآمدتان را تقسیم به ۴ برای یک هفته یا حتی تقسیم به تعداد روزهای ماه کنید و سعی کنید فکرتان را روی پولی که در پایان روز از کار به دست می آورید متمرکز کنید.به علاوه شما می توانید در کارتان موفقیت های کوچک کسب کنید. فکر کنید در پایان روز کاری، کار چند نفر را راه انداخته اید یا به چند نفر کمک کرده اید. کار شما حتماً نقاط مثبتی هم دارد. سعی کنید مدام به آن ها فکر کنید.

۲ – به خود انرژی تزریق کنید: درست مثل مکمل های ویتامین که برای بعضی بدن ها لازم است، شما در این شرایط سخت لازم است به روان تان انرژی برسانید. این کار را با روش های مختلفی می توانید انجام دهید، مثلاً می توانید کمی از وقت تان را با خواندن مطالب مثبت بگذرانید، حتی می توانید روزهایی کمی شیرینی بخرید و با خود به محل کار ببرید تا هم خودتان انرژی بگیرید و هم اینکه انرژی را به همکاران و محل کارتان تزریق کنید.

۳ – مهارت های تان را ارتقا دهید: نفرت از کار به این معنا نیست که لازم نیست چیزهای جدید را از کارتان یاد بگیرید. یاد گرفتن مهارت ها همیشه به نفع شماست. از وقتی که مجبورید برای کار بگذارید استفاده کنید تا در کارتان بهتر شوید. اگر شرکت دوره های آموزشی برگزار می کند حتماً در آن ها شرکت کنید. از همکاران باتجربه تر بیاموزید و سعی کنید هر روز بهتر از روز پیش شوید. این کار باعث می شود موقعی که کارتان را تغییر می دهید، باتجربه تر و تواناتر باشید و در نتیجه این توانایی موقعیت های شغلی بیشتر و بهتری پیش روی تان قرار بگیرد.

۴ – برای خود وقت بگذارید: درصد کمی از پولی را که به دست می آورید برای خودتان هزینه کنید. در انتهای سال سفر بروید، برای خود هدیه بخرید، چند شاخه گل رز بخرید و روی میزتان بگذارید و هر کاری که فکر می کنید برای روحیه تان مفید است را انجام دهید. شما برای کاری که انجام می دهید مستحق پاداش هستید.

۵ – با همکاران تان سازگار باشید: داشتن همکاران خوب و ایجاد روابط دوستی با آن ها می تواند گذراندن وقت در محیط کار را برای شما لذت بخش کند. خیلی از کارهای سخت فقط به واسطه همکاران خوب قابل تحمل می شود. برای همین تا جایی که می توانید از مصاحبت با آن ها لذت ببرید. حتماً می توانید کسی را در محل کار پیدا کنید که اخلاقش کمی شبیه به شماست. می توانید با او دوست شوید. دوست شما می تواند درباره مشکلات به وجود آمده در محیط کار به شما کمک کند.

۶ – برای خود هدف بسازید: اگر فکر می کنید هیچ راهی وجود ندارد تا از طریق کار اهداف خود را برآورده کنید، می توانید برای خود اهداف دیگری تعیین و سعی کنید آن ها را برآورده کنید. مثلاً می توانید روزی نیم ساعت زبان بخوانید.

۷ – اینجا خانه شماست: شما زمان زیادی از روز را در محل کارتان می گذرانید پس لازم است آنجا را کمی با سلیقه خودتان تغییر دهید. اگر یک میز دارید و روی میزتان نور هست، می توانید برای آن یک گلدان بخرید یا قاب عکسی را که دوست دارید روی میزتان بگذارید و از لوازم التحریر اداری برای تزیین آن استفاده کنید یا این که پس زمینه رایانه را مدام عوض کنید و برای آن از عکس های زیبای طبیعی با مناظر آفتابی استفاده کنید.این کار بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید بر روحیه شما تأثیر می گذارد. می توانید روی میزتان از تقویم هایی استفاده کنید که روی آن ها شعر یا جملات مثبت نوشته شده است.

۸ – در انتهای روز خود را آرام کنید: لازم است در هر روز از استرس آن روز به طور کامل خلاص شوید. اگر استرس و ناراحتی کار را در درون خود نگه دارید، روز بعد را بد شروع می کنید و همین طور به تدریج نارضایتی شما بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که قابل تحمل نخواهد بود. هر کسی می تواند برای خود فعالیت هایی پیدا کند که باعث شود در انتهای روز ناراحتی های آن روز را فراموش کند.

۹- در کار خوب باشید: هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند در آینده چه پیش خواهد آمد. شاید شما ناچار شوید بعد از ترک همکاری با کار فعلی خود زمانی دوباره به آن بازگردید، پس سعی کنید همیشه در محیط کار مثبت باشید. نمی توانید در آینده بگویید من چون آن کار را دوست نداشتم در آن بد بودم. به هر حال این رزومه شماست بنابراین سعی کنید همیشه در کار خوب و خوش اخلاق باقی بمانید.

۱۰ – به آینده فکر کنید: این درست است که در این برهه زمانی خاص ناچار هستید این کار را انجام دهید اما به یاد داشته باشید شما مسئول سرنوشت خود هستید. اگر تا آخر عمر کاری را که دوست ندارید انجام دهید همیشه ناراحت باقی خواهید ماند و به مرور فرسوده می شوید بنابراین در تمام مدتی که کاری را که دوست ندارید انجام می دهید، در جست وجوی موقعیت های جدید باشید.

منبع:روزنامه خراسان

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۰
کد خبر : 72796
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »