یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

دوره‌ های آموزشی برای معلمان پایه هفتم برگزار می‌شود

danesheroz1 دی ۷, ۱۳۹۲ ۰
دوره‌ های آموزشی برای معلمان پایه هفتم برگزار می‌شود

دانش روز: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: دوره‌ های آموزشی برای معلمان ریاضی، علوم تجربی، زبان، عربی، کار و فناوری و تفکر و سبک زندگی پایه هفتم برگزار می‌شود.

به گزارش دانش روز، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی اعضای شورای معاونین و مدیران کل استان ها، به کاهش جمعیت دانش آموزی از ۱۸ میلیون نفر به ۱۲ میلیون نفر اشاره کرد و افزود: ثبات رشد جمعیت دانش آموزی درچند ساله اخیر فرصتی برای بهره برداری بهتر از فضای آموزش، نیروی انسانی، بودجه و ارتقای کیفیت آموزش است.

وی، دستیابی به شاخص های کمی و پوشش تحصیلی را مهم عنوان کرد و اظهار داشت: این شاخص ها گر چه به ظاهر کمی است اما موجب دستیابی به شاخص های کیفی و ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش بر اجرای اسناد بالادستی بر اساس سیاست های وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: دستیابی به ۹۱ درصد پوشش تحصیلی در دوره اول، ۷۹ درصد در دوره دوم متوسطه و همچنین ۴۶،۲ درصد در رشته فنی و حرفه ای وکاردانش، از اهداف تعیین شده است که باید برای تحقق آن برنامه ریزی کنیم.

وی به رشد ۱۱ درصدی پیش بینی شده برای جذب دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش اشاره کرد و یادآور شد: آماده نبودن استلزاماتی همانند کارگاه ها، آزمایشگاه ها، امکانات و تجهیزات مورد نیاز و همچنین موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان از چالش های پیش رو است.

زرافشان به تنظیم تفاهمنامه با استان ها به منظور دستیابی به اهداف پیش رو اشاره کرد و گفت: از مدیران کل استان ها می خواهم نسبت به تنظیم برش منطقه ای آن و پیگیری اجرای آن تا سطح مدرسه و نظارت و رصد برنامه ها از مدارس تا سایر سطوح اهتمام ورزند.

وی تصریح کرد: توجه به برنامه های کیفیت بخشی و اجرای آن طی دو سال گذشته به دلیل عدم تأمین منابع مالی به شدت تحت تأثیر قرارگرفت اما امید است با تخصیص بودجه لازم، این موضوع در سال آینده جبران شود.

عنایت ویژه به مدارس شبانه روزی و مدارس نمونه دولتی مناطق محروم با هدف محرومیت زدایی، افزایش پوشش تحصیلی و ارتقای کیفیت آموزش همراه با تحلیل وضع موجود، موضوع دیگری بود که معاون آموزش متوسطه در این گردهمایی بر آن تأکید کرد.

زرافشان با اشاره به بازتعریف وظایف و مأموریت های گروه های آموزشی، ساماندهی نیروی انسانی و توسعه تبادل تجربه از طریق فضای مجازی را از مهمترین محورهای در حال پیگیری دانست و گفت: اعتبارات ویژه برای تجهیز هنرستان ها را از طریق شورای آموزش و پرورش استان پیگیر باشید.

وی در پایان با تأکید بر نقش مهم پژوهشسراها و تقویت آنها، افزود: دوره های آموزشی برای معلمان ریاضی، علوم تجربی، زبان ، عربی، کار و فناوری و تفکر و سبک زندگی پایه هفتم برگزار شود.

منبع: فارس

شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲
کد خبر : 83139
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »