جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دوربین عکاسی با سیستم عامل اندروید!

danesheroz1 مهر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
دوربین عکاسی با سیستم عامل اندروید!

دانش روز: دوربین عکاسی ابزاری برای ثبت لحظه‌ لحظه‌ی زندگی چه در تلفن همراه چه در دوربین‌ های دیجیتال!

 به گزارش دانش روز، شاید تا بیش از ورود تلفن هوشمند با سیستم عامل اندروید کمتر کسی را می‌توانستیم ببینیم که به دنبال گوشی تلفن همراهی باشد که کیفیت عکسبرداری و فیلم‌برداری آن برای کاربر مهم نباشد.

 اما امروز به آن نقطه رسیده‌ایم که می‌توان گفت: بیشتر کسانی که به دنبال تلفن همراه می‌گردند، سرگرمی‌های تلفن‌های هوشمند و کارایی‌های مختلف آن برایشان مهم است. مهمتر از عکاسی و فیلمبرداری!
حال چه شده که به این نقطه رسیده‌ایم؟ چرا این سوال در ذهنمان ایجاد شده است؟ از کجا این سوال ایجاد شده است؟
به گزارش تحلیلی زیر توجه فرمایید:
نخستین گوشی همراه هوشمند با سیستم عامل اندروید و دوربین ۱۳ مگاپیکسلی!
سامسونگ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند توانسته دوربین جدیدی برای ارتقاء سطح کیفیت تلفن‌های همراهش تولید کند.۱۳مگاپیکسل! تنها گوشی تلفن همراه با سیستم عامل اندروید که به عنوان دوربین عکاسی با سیستم عامل اندروید معرفی می‌شود!لرزشگیر اپتیکال تصاویر (OIS) و عکسبرداری و فیلمبرداری در نور کم تنها گوشه‌ای از ویژگی‌های این دوربین است.طبق ادعای سامسونگ این دوربین بسیار با ثبات می‌تواند خطاهای زاویه‌ای تا ۵/۱ درجه خلاف موقعیت هدف را تصحیح کند! این برای نخستین تجربه این کمپانی فوق‌العاده است!
بهترین دوربین عکاسی برای کدام شرکت تلفن همراه بود؟
چرا می‌گوییم بود؟ زیرا نوکیا آخرین محصول از تلفن همراهش را امسال به بازار عرضه می‌کند و ما دیگر باید با آن خداحافظی کنیم.نوکیا غول دوربین‌های تلفن همراه بود. با کیفیت‌ترین دوربین نوکیا مربوط به لومیا ۱۰۲۴ با ۴۱ مکاپیکسل کیفیت عکسبرداری و فیلمبرداری بود.
پیش از ورود تلفن‌های هوشمند این کمپانی به دلیل تولید گوشی‌هایی با کیفیت بالای عکسبرداری و فیلمبرداری می‌توان گفت بی‌رقیب بود. حتی تنها گوشی تلفن همراه در زمان نوکیا (یعنی آیفون) نمی‌توانست با دوربین‌های آن رقابت کند. با آن تلاش‌های زیادی در این زمینه برای ارتقاء سطح کیفیت دوربین‌هایش به کار برد.
کیفیت دوربین در رقابت با کیفیت سیستم عامل!
با آن که نوکیا تلاش کرد تا با ورود نخستین گوشی اندروید تلفن‌های خود را هوشمندسازی کند اما در واقع با ساخت سیستم عامل سیمبیان تنها باعث کاهش کاربری شد. تلفن‌های هوشمند اندروید، قارچ مانند در بازارها منتشر شد و بازار رقابتی را از نوکیا ربود.کاربرپسند بودن، سرگرمی‌های بیشتر، صفحه نمایش لمسی با حرارت بدن و… از ویژگی‌های خوب اندروید و دستگاه‌های مبتنی بر آن بود که توانستند بازار نوکیا را دگرگون کنند. در واقع رقابتی یک‌طرفه از سوی گوگل و نوکیا.در این رقابت گوگل برنده‌ی در اختیار گرفتن بازار شد.
هوشمندسازی یا کیفیت دوربین عکاسی و فیلمبرداری؟مساله این است؟!
هر دو! این قدم را برای نخستین بار کمپانی سامسونگ برمی‌دارد.هر دو کیفیت هوشمندسازی به‌وسیله‌ی سیستم عامل اندروید و بالا بردن کیفیت دوربین.چرا که دوربین عکاسی ابزاری برای ثبت لحظه لحظه‌ی زندگی است. چه در تلفن همراه چه در دوربین عکاسی. اما شاید خیلی‌ها تمایلی به سنگین وزن بودن حمل دوربین‌های دیجیتال نداشته باشند یا نخواهند هزینه‌ی هنگفتی بپردازند. پس بازار در آینده در دست کمپانی تلفن همراهی خواهد بود که هم کیفیت کاربری و هم کیفیت دوربین‌هایش را بالا ببرد.حال با توجه به اینکه رقابت‌های خارج از اندروید کمتر تهدید به شمار می‌آید، با توجه به رقابت درون اندرویدی باید گفت: کدام شرکت‌ها در رقابت‌ اندرویدی پیروزتر خواهند بود؟
گزارش: پوریا سلیمان‌زاده
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۳
کد خبر : 65444
بازدیدها: 279

پاسخی بگذارید »