چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای نخستین بار:

دوازدهم اسفند ماه، روز جهانی حیات وحش معرفی شد

danesheroz1 بهمن ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
دوازدهم اسفند ماه، روز جهانی حیات وحش معرفی شد

دانش روز: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در شانزدهمین نشست متعاهدین کنوانسیون سایتیس، روز سوم ماه مارس (۱۲ اسفند) مصادف با تاریخ پذیرش این کنوانسیون سایتیس به عنوان روز جهانی حیات وحش معرفی شد

به گزارش دانش روز، احمد علی کیخا با اشاره به اعلامیه صادر شده از طرف کنوانسیون تجارت جهانی گونه های در معرض خطر انقراض گیاهی و جانوری حیات وحش (سایتیس) اظهارداشت: بر اساس پیشنهاد ارایه شده در شانزدهمین نشست متعاهدین این کنوانسیون در سال ۳۰۱۳ به سازمان ملل متحد، این سازمان طی نشست عمومی خود در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۳، روز سوم ماه مارس (۱۲ اسفند) مصادف با تاریخ پذیرش کنوانسیون سایتیس در تاریخ ۱۹۷۳ را به عنوان روز جهانی حیات وحش معرفی کرده است.

وی افزود: در این اعلامیه از کشورها خواسته شده تا براساس اهمیت گونه های مختلف حیات وحش (گیاهی و جانوری) اقداماتی را برای افزایش آگاهی عمومی و معرفی این روز به انجام برسانند.

وی ادامه داد: اهمیت و ارزش های بسیار متنوع گونه های حیات وحش مانند ارزش های اقتصادی، بوم شناختی، علمی، فرهنگی، زیبا شناختی و تهدیدات و فشارهایی که متاسفانه به اشکال مختلف متوجه گونه ها و زیستگاه های آنهاست، جامعه جهانی را بر آن داشته تا ضمن افزایش توجه کشورها به موضوع گونه های حیات وحش از این طریق بتوان گامی در جهت کاهش این تهدیدات و بهبود وضعیت کنونی برداشت.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در غیر اینصورت نسل های آینده ما بسیاری از گونه ها حیات وحش را نخواهند دید.

کیخا یاد آور شد: گرامیداشت گونه های متنوع و زیبای حیات وحش، افزایش آگاهی عمومی از فوایدی که حیات وحش برای انسان تامین می کنند، افزایش آگاهی در خصوص نیاز مبرم به مبارزه با جرایم حیات وحش از مهم ترین اهداف نامگذاری این روز اعلام شده است.

منبع: ایرنا

چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۵
کد خبر : 93346
بازدیدها: 265

پاسخی بگذارید »