چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سه نرم افزار برای علاقمندان به نجوم؛

دنیای ستارگان را به رایانه شخصی خود بیاورید + دانلود

danesheroz بهمن ۷, ۱۳۹۱ ۰

با پشتیبانی ناسا، دسترسی به اطلاعات و تصاویر فرازمینی بسیار ساده‌تر شده است. سه نرم‌افزار فوق‌العاده منبع باز زیر، می‌توانند رصد ستاره‌ها و کهکشان‌ها را به رایانه شخصی‌تان بیاورند

گر شما هم جز علاقمندان نجوم و دنیای ستارگان هستید به این سه لینک سر بزنید:

Stellarium

 

برای رصد ستاره‌ها نمی‌توان بدون برنامه عمل کرد، باید موقعیت و زمان مناسب را انتخاب کرد، اما Stellarium نرم‌افزاری است که اجازه می‌دهد محل رصد و محل تماشای آسمان را بسرعت تعیین کنید و سیارات، ستاره‌ها یا منظومه‌های آسمان را در لحظه مشاهده کنید.
با رجوع به لینک زیر می توانید این نرم افزار را دانلود کنید:

 

http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌www.stellarium.org
 

 

Celestia

 

کشف ناشناخته‌ها با کمک این نرم‌افزار سه‌بعدی کهکشان ممکن می‌شود. این نرم‌افزار که بیش از صدهزار ستاره و منظومه را در خود جا داده، به ابزار جستجو مجهز است. از قلب خورشید تا پلوتو و قمرهایش را شبیه‌سازی می‌کند و مدام به روز می‌شود. با رجوع به لینک زیر می توانید این نرم افزار را دانلود کنید:


http:‌‌/‌‌‌‌/‌‌www.shatters.net‌‌/‌‌celestia‌‌

 

 SkyChart

 

این نرم‌افزار به نرم‌افزار Stellarium شباهت دارد و ابزارهای پیشرفته‌ای به کاربر می‌دهد تا از نظر علمی بتواند به رصد آسمان بپردازد. همچنین قابلیت برداشت تصاویر از اوضاع خاص و لحظه‌ای ستاره‌ها برای مطالعه و بررسی بعدی می‌تواند یکی دیگر از قابلیت‌های این نرم‌افزار باشد. با رجوع به لینک زیر می توانید این نرم افزار را دانلود کنید:

 

http://www.ap-i.net/skychart/en/download

منبع: جام جم
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۱
کد خبر : 5100
بازدیدها: 172

پاسخی بگذارید »