شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ضمن اعلام جنگ خواندن حمله رژیم صهیونیستی /

دمشق: تل آویو منتظر پاسخ حمله در زمان مناسب باشد

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
دمشق: تل آویو منتظر پاسخ حمله در زمان مناسب باشد

تهران- ˈفیصل مقدادˈ معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که دمشق در زمان و به روش مناسب حمله رژیم صهیونیستی را پاسخ داده و تلافی خواهد کرد

وی در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان آمریکا گفت این حمله ائتلاف بین تروریست ها و این رژیم را در سوریه نشان می دهد.

معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد که حمله رژیم صهیونیستی به تاسیسات تحقیقات نظامی سوریه ˈاعلام جنگˈ توسط این رژیم است.

شبکه تلویزیونی سوریه بامداد امروز (یکشنبه) در خبری از حمله موشکی و هوایی جنگنده های رژیم صهیونیستی به مرکز تحقیقات علمی در منطقه جمرایا در حومه شهر دمشق پایتخت سوریه ، تیپ ۱۰۵ ریاست جمهوری و چند محل دیگر خبر داد.

بر اساس اعلام برخی منابع در جریان این حمله که ساعت ۳ بامداد انجام شد ، ۱۲ موشک به دمشق اصابت کرده است و شماری از سوری ها کشته و یا زخمی شدند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی نیز در حمله بامداد امروز چند انبار مهمات در منطقه ˈالهامهˈ در استان ریف دمشق، سکوی پرتاب موشک در کوه قاسیون مشرف به دمشق و مرکز مطالعات علمی در منطقه ˈجمرایاˈ را هدف قرار داده اند.

منابع آگاه در سوریه اعلام کردند که پدافند هوایی این کشور توانسته یکی از جنگنده های متجاوز رژیم صهیونیستی را که قصد داشت به دمشق حمله کند ، هدف قرار دهد.

برخی منابع خبری هم امروز از بازداشت دو خلبان این جنگنده به نام های ˈشموئیل عازارˈ و ˈایسون گریˈ در سوریه خبر دادند.

منابع صهیونیستی هم امروز اعلام کردند که ارتباط رادیویی با ˈشموئیل عازارˈ و ˈایسون گریˈ دو خلبان حاضر در یک فروند جنگنده این رژیم قطع شده و اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست.

در پی تحولات اخیر ناوهای روسی نیز با حرکت از دریای سیاه در نظر دارند تا خود را به پایگاه دریایی طرطوس روسیه در دریای مدیترانه برسانند.

تلویزیون سوریه هم در ارتباط با حمله امروز اعلام کرد، رژیم صهیونیستی با این اقدام تجاوزکارانه خود قصد داشت تا محاصره عناصر مسلح و تروریست در منطقه ˈالغوطه الشرقیهˈ در استان ریف دمشق را کاهش دهد.

این منطقه در یکسال گذشته شاهد درگیری بین عناصر مسلح و نیروهای سوری است و تروریست ها ۴۸ زایر ایرانی ربوده شده را در سال گذشته در این منطقه نگهداری می کردند.

ارتش سوریه از طریق کوه قاسیون اقدام به گلوله باران مناطق تحت کنترل عناصر تروریست و مسلح می کند.

حمله هوایی و موشکی امروز رژیم صهیونیستی به سوریه چهارمین حمله در نوع خود در هفته های اخیر است.

جنگنده های این رژیم روز جمعه گذشته نیز یک کاروان نظامی سوریه را مورد هدف قرار دادند.

ˈباراک اوباماˈ رئیس جمهوری امریکا امروز در یک موضع گیری جانبدارانه مانند گذشته ضمن حمایت از حمله رژیم صهیونیستی به سوریه مدعی شد : تل اویو با این کار از خودش دفاع می کند و واشنگتن نیروی نظامی به سوریه نمی فرستد.

تجاوزات این رژیم به کشورهای همسایه خود مانند لبنان، سوریه و مصر و حمله مداوم به فلسطینی ها همواره مورد حمایت کشورهای غربی و در راس آنها امریکا و انگلیس بوده است.

در همین حال منابع خبری صهیونیست هفته گذشته نیز از حمله روز یکشنبه (هشتم اردیبهشت) جنگنده های این رژیم به دمشق خبر داده بودند.

دی ماه ۱۳۹۱ نیز جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی مرکز تحقیقاتی و علمی در منطقه جمرایا را مورد حمله قرار داده بودند. جنگنده های این رژیم در سال ۲۰۰۷ میلادی هم منطقه ای را در دیرالزور در شرق سوریه و نزدیک مرز این کشور با عراق هدف قرار دادند.

برخی از کارشناسان نظامی معتقدند که اگر سوریه در سال ۲۰۰۷ در مقابل حمله رژیم صهیونیستی به دیرالزور سکوت نمی کرد و پاسخ لازم را به این رژیم داده بود، اکنون اسرائیل نه ریسک این اقدام مجدد را به جان می خرید و نه جنگی که دو سال اخیر به نیابت از اسرائیل علیه سوریه براه افتاده ، آغاز می شد.

سوریه از ۲۶ ماه قبل تاکنون (اسفند ۱۳۸۹ ) شاهد گسترش اقدامات تروریستی و فعالیت عناصر مسلح مورد حمایت برخی طرف های غربی و عربی از جمله امریکا ، انگلیس، عربستان ، قطر ، ترکیه و رژیم صهیونیتی است و اتباع بیش از ۳۰ کشور اروپایی، امریکایی، آسیایی و افریقایی در سوریه مشغول درگیری با نیروهای این کشور می باشند.

ساقط نشدن نظام سوریه با وجود این همه حمایت های مالی و تسلیحاتی موجب خشم حامیان تروریست ها به خصوص این رژیم به عنوان دشمن دیرینه سوریه شده است و اکنون این رژیم بر آن شده است تا با توجه به ناکامی های تروریست ها در سوریه با وجود حمایت های گسترده با این تجاوزات نظامی خود راسا وارد معرکه سوریه شود.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۳
کد خبر : 14891
بازدیدها: 146

پاسخی بگذارید »