دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دلیل تلاش آمریکا برای جلوگیری از بحرانی شدن اوضاع در خلیج فارس

danesheroz اسفند ۱۴, ۱۳۹۱ ۰
دلیل تلاش آمریکا برای جلوگیری از بحرانی شدن اوضاع در خلیج فارس

اولین اردوی راهیان نور با عنوان گرامیداشت شهدای شرق کشور به میزبانی نیروی دریایی سپاه و سخنرانی “دریادار فدوی” فرمانده این نیرو در پایگاه دریایی امام علی(ع) در چابهار آغاز شد

“سردار دریادار علی فدوی” فرمانده نیروی دریایی سپاه، در جمع اولین گروه از راهیان نور شهدای شرق کشور، با اشاره به شرایط منطقه‌ای و جهانی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی، اهمیت حوزه خلیج فارس و دریایی عمان و نقش نیروی دریایی سپاه در تأمین امنیت و ثبات در این منطقه را تشریح کرد.

فدوی در بخشی از سخنان خود به نقش و اقتدار نیروی دریایی سپاه در زمان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: ما در آن زمان با وجود شرایط و اوضاع اقتصادی بدی که حاکم بود توانستیم دست به کارهای بزرگی بزنیم و شرایط را به نفع نظام اسلامی تغییر دهیم.

وی افزود: در حال حاضر شرایط ما با شرایط زمان جنگ قابل مقایسه نیست و توانمندی و ابزار و تجهیزات و امکانات ما به مراتب نسبت به آن زمان در وضعیت جهش‌یافته‌ای قرار گرفته است و بسیاری از دشمنان ما این موضوع را درک و فهم کرده‌اند.

فدوی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی  در بدترین شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود قرار دارند و عمده تلاش‌های خصمانه خود را علیه نظام اسلامی در قالب جنگ روانی، جنگ نرم و جنگ اقتصادی متمرکز کرده‌اند.

وی افزود: آمریکا در حال حاضر به دلیل شرایطی که در آن قرار دارد، تلاش می‌کند که گلوله‌ای در خلیج فارس شلیک نشود نه این که خود شلیک کند، چرا که با اوضاع اقتصادی اروپا و آمریکا و بیداری اسلامی منطقه، اگر گلوله‌ای شلیک شود فروپاشی آمریکا قطعی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به طرح موضوع مذاکره با آمریکا، اظهار داشت: تقابل ما با آمریکا بر سر مسائل سیاسی، اقتصادی و یا امنیتی نیست، بلکه این تقابل، ماهیتی حق و باطلی دارد.

وی افزود: مطمئن باشید هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد و اگر زمانی اتفاق بیفتد، یا ما مثل آمریکایی‌ها شده‌ایم یا آمریکایی‌ها مثل ما و یا ما با ماهیت وجودی آنها کنار آمده‌ایم یا آنها با ماهیت وجودی ما.

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۸
کد خبر : 8550
بازدیدها: 349

پاسخی بگذارید »