سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دلایل جالب فائزه برای رد صلاحیت هاشمی

danesheroz2 خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز، فائزه هاشمی در اولین اظهارنظر خود پس از ردصلاحیت پدرش از سوی شورای نگهبان در جمعی ردصلاحیت آقای هاشمی رفسنجانی را رد جمهوریت و اسلامیت نظام خواند!

به گزارش گروه سیاسی دانش روز، سایت ضدانقلابی کلمه که در جریان سال ۸۸ راه اندازی و مواضع میرحسین موسوی و ضد انقلاب را منتشر می کرد به سراغ فائزه هاشمی رفته و با وی در خصوص رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی گفت‌وگو کرده است.

3148-7438

دختر هاشمی رفسنجانی که سابقه حضور در تجمعات غیرقانونی سال ۸۸ از میتینگ های موسوی تا تجمعات روز عاشورا را دارد دلایل مضحکی برای رد صلاحیت پدرش عنوان کرده است.

وی در بخشی از سخنان خود مدعی شد: از نظر من می شود نتیجه گیری کرد که حداقل بخش عمده ای از این نظام از اهداف انقلاب و چهارچوب قانون به قدری منحرف شده که آقای هاشمی با این ویژگی ها در آن جایی ندارد!

فائزه هاشمی ابراز عقیده کرد: برداشت دیگری که می توان از این ردصلاحیت داشت تلاشی است که بعضی در یک دست کردن حاکمیت و اداره امور کشور بر خلاف قوانین داشته و هزینه های زیادی هم در این مسیر پرداخت شد و منافع ملی بسیاری قربانی شد. منافع عمده ای، هم مادی و هم قدرت در این سال ها نصیب افراد وگروه هایی شد که آمدن آقای هاشمی این یکدستی را به هم می زد و این منافع را قطع و یا با مشکل روبرو می کرد. بنابراین تصمیم بر این شد که ایشان در همین مرحله حذف شود تا ادامه راه کم هرینه تر و کم دردسرتر باشد.

وی در حالی از یک دست شدن حکومت و عدم انتقال قدرت انتقاد می کند که در حاکمیت جریان سازندگی قدرت تنها در میان یاران محدود هاشمی دست به دست می شد به طوریکه حتی در پایان دوره ریاست جمهوری وی برخی نزدیکان هاشمی از جمله عطالله مهاجرانی و عبدالله نوری به دنبال طرح تغییر قانون اساسی برای مادام العمری ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی بودند.

تمامیت خواهی فائزه هاشمی تا جایی است که وی در اظهار نظری مضحک مدعی شد: از نظر من رد صلاحیت آقای هاشمی یعنی رد جمهوریت و اسلامیت نظام!

خبرنگار سایت ضدانقلابی کلمه در ادامه از وی می پرسد: پس از این ردصلاحیت نگاه تان به انتخابات چیست؟ قصد شرکت دارید؟

وی در پاسخ گفته است: از همین ابتدا روند انتخابات به نظر منطقی و قانونی نمی رسد. بنابراین با این شرایط انگیزه ای برای رای دادن نمی ماند.

این روزها در حالی که حسن روحانی تمام تلاش خود را کرده است تا حمایت هاشمی را جلب کند و خود را فردی نزدیک به وی جلوه دهد اما دختر هاشمی رفسنجانی می گوید: کاندیدایی ندارم و شرایط مناسبی نمی بینم که بخواهم شرکت کنم از همین ابتدا روند انتخابات به نظر منطقی و قانونی نمی رسد. بنابراین با این شرایط انگیزه ای برای رای دادن نمی ماند.

فائزه هاشمی مدعی شد: به نظر می آید فضایی که بعد از ثبت نام آقای هاشمی یک باره گرم شده بود، الان یخ زده است و آن گرمای انتخابات حالا که کمتر از یک هفته به انتخابات باقی مانده مشاهده نمی شود. انتخابات پرشور و رقابتی نیست. استقبال کم شده است.

البته پاسخ این ادعای فائزه هاشمی می ماند برای فردای روز ۲۴ خرداد زمانی که از هاشمی خبری نیست و مشارکت در انتخابات گسترده.

منبع: خبرنامه دانشجو
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۸
کد خبر : 25286
بازدیدها: 123

پاسخی بگذارید »