دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دلایل خونمردگی در پوست را بشناسید

danesheroz1 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
دلایل خونمردگی در پوست را بشناسید

دانش روز: بروز خونمردگی روی پوست علل مختلفی دارد برای آشنایی با این دلایل این گزارش را تا پایان بخوانید

 به گزارش دانش روز، محمد رضوانی متخصص پوست و موبا بیان اینکه خون مردگی آمدن خون به داخل میان پوست است گفت: فرد در مواجه با یک جسم سخت در بافت زیرین سطح پوست رخ می دهد و معمولا یک رنگ آبی بنفش دارد.

وی در ادامه گفت: یکی از دلایل ایجاد خون مردگی در پوست استفاده از داروهای ضد انعقاد خون از جمله وارفارین برای بیماران قلبی است که با کوچکترین ضربه ممکن است کبودی در زیر پوست رخ دهد.

دکتر رضوانی همچنین افزود: حالت دیگر در افراد مسن است که به علت ترد و شکننده شدن جدار دیواره عروق صورت می گیرد که این افراد نیز در ضربه های بسیار مختصر دچار خون مردگی می شوند.

این متخصص پوست و مو همچنین تصریح کرد: استفاده از کرتن خوراکی یا موضعی می تواند باعث نازکی پوست و ترد شدن عروق و ایجاد خون مردگی شود.

وی همچنین اظهار داشت: بیماری هایی داریم که این بیماری ها حالت کبودی و خون مردگی را داشته و اصطلاحا تحت عنوان التهاب اطراف عروق نام برده می شود که می تواند صرفا التهاب عروق پوستی باشد و یا جزئی از بیماری های سیستمیک باشد و گاها می تواند بیماری خطرناکی باشد و درمان جدی داشته باشد.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه در حالت ساکشن و یا ایجاد فشار منفی روی پوست ممکن است کبودی را داشته باشیم تشریح کرد، در حالت حجامت کردن نیز ممکن است این کبودی ها گاهی در اطراف محل رخ می دهد.

وی در ادامه افزود: کمبود ویتامین C و K نیز از علل دیگر خونمردگی پوست است.

وی در پایان با بیان اینکه بسته به علت کبودی درمان متفاوت است تاکید کرد: اگر خونمردگی به طور ناگهانی به وجود آمد بیش از یک هفته طول کشید حتما به پزشک مراجعه کنید

منبع: باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۱
کد خبر : 46604
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »