پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دقت در خانواده و مدارس باعث کاهش آسیب‌ های اجتماعی می‌شود

danesheroz1 دی ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
دقت در خانواده و مدارس باعث کاهش آسیب‌ های اجتماعی می‌شود

دانش روز: استاندار تهران اغلب جرایم مددجویان کانون اصلاح و تربیت را سرقت، خرید‌ و فروش مواد مخدر نامید و افزود: با توجه و دقت خانواده و مسئولین می‌توان جلوی این چنین آسیب‌ ها را گرفت

به گزارش دانش روز، سید حسین هاشمی استاندار تهران در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران با تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد نبی اکرم(ص) گفت: در بازدید از این مرکز شاهد کودکان و نوجوانانی بودیم که اغلب به جرم‌های سرقت، خرید و فروش مواد مخدر و درگیری در این مکان نگهداری می‌شوند که این آسیب‌ها باید جامعه‌شناسی و روان‌شناسی شود و دلایل گرایش نوجوانان به این جرایم را موشکافی کرد. برای مثال در این مرکز چند کودک به جرم قتل نگهداری می‌شوند که این بسیار نگران کننده و نشان دهنده آسیب‌های اجتماعی عدیده در جامعه است.

 هاشمی با بیان اینکه اغلب کودکان این مرکز از خانواده‌هایی با شغل‌های آزاد هستند گفت: خیلی از کودکان در این مرکز والدینشان کار‌آفرین هستند و اگر والدین از همان ابتدا فرزندش را به طور صحیح حمایت می‌کرد شاید امروز فرزندش در کنارش بود.

استاندار تهران افزود: متاسفانه دقت در خانواده و مدارس کاهش یافته است و به نسبت آسیب‌های اجتماعی افزایش پیدا کرده است.

هاشمی در بازدید و گپ و گفت با مددجویان این مرکز اظهار کرد: بچه‌های زیر ۱۷ سال در این مرکز اغلب در چشمانشان غم و پشیمانی موج می‌زند و این نیازمند توجه جامعه‌شناسان و مسئولان است تا دیگر هیچ کودک و نوجوانی مسیرش به این کانون نیفتد.

استاندار تهران با بیان اینکه نواقص این مرکز با کمک استاندار حل و فصل می شود گفت: گزارش بازدید از این مرکز به رئیس‌جمهور فرستاده می‌شود تا در اسرع وقت مشکلات رسیدگی شود.

وی در خصوص  بعضی از مدد جویانی که حکمشان به شکل قطعی نخورده است خاطرنشان کرد: با رایزنی‌هایی که در دادگستری انجام خواهد شد مشکلات افراد رسیدگی می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۷
کد خبر : 88253
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »