دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دفن پیکر شهید مالکوم شباز در کنار قبر پدربزرگش در نیویورک

28 danesheroz خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
دفن پیکر شهید مالکوم شباز در کنار قبر پدربزرگش در نیویورک

پیکر شهید مالکوم شباز نوه فعال حقوق بشر مالکوم ایکس، که قبل از شرکت در کنفرانس هالیوودیسم در تهران کشته شده بود، در کنار قبر پدر بزرگش دفن شد

به گزارش سرویس فضای مجازی دانش روز ، شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: پیکر شهید مالکوم شباز در کنار قبر پدربزرگ‌اش در نیویورک دفن شد.

شهید مالکوم شباز نوه فعال حقوق بشر مالکوم ایکس در کنار قبر پدر بزرگ‌اش دفن شد.

یکی از بستگان ایشان در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد: این جوان هم اکنون در کنار پدربزرگ‌اش به آرامش رسیده است

مالکوم شباز که در پیش از سفرش به تهران برای شرکت در کنفرانس هالیوودیسم بود به طرز مشکوکی ترور شد، این در حالی است که مقامات امریکایی از این اتفاق به عنوان یک نزاع خیابانی نام بردند.

خبر شهادت مالکوم شباز با بایکوت خبر و سانسور شدید رسانه ای روبرو شد.

نوه مالکوم ایکس در صفحه فیس بوک شخصی خوددر ماه مارس هم مطلبی را منتشر کرده بود که نشان می‌داد پیش از مسافرتش به ایران دستگیر شده است. این دستگیری پس از آن انجام شده بود که فیلمی با هدف ترور شخصیت خانواده وی منتشر شده بود. وی در حالی دستگیر شد که برای شرکت در کنفرانس هالیوودیسم عازم ایران بود.

اینکه وی چند روز قبل از مرگش از دشمنانی قوی سخن گفته که نمی‌توانند بر او پیروز شوند، می‌تواند شک برانگیز باشد بالاخص اینکه یکی از دوستان وی مدعی است که قصد داشته‌اند او را بدزدند و چون مقاومت کرده، تا سر حد مرگ کتک خورده و در مسیر بیمارستان، جان باخته است.

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۴
کد خبر : 19572
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »