شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دفترچه راهنمای کنکور سراسری ۹۳ منتشر شد

danesheroz1 آذر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
دفترچه راهنمای کنکور سراسری ۹۳ منتشر شد

دانش روز: دفترچه راهنمای آزمون‌ سراسری‌ سال ۹۳ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و متقاضیان می توانند با دریافت دفترچه از سایت و مطالعه آن مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون را آماده کنند

 به گزارش دانش روز، ثبت نام در آزمون‌ سراسری‌ سال ۹۳ برای‌ پذیرش دانشجو در دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ سال ۱۳۹۳ و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در رشته های مذکور براساس آزمون صورت می‌پذیرد، انجام می شود.

داوطلب‌ شرکت‌ در آزمون‌ می تواند برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور‌ به نشانی: www.sanjesh.org و پرداخت مبلغ ۱۰۶ هزار ریال (۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان) از طریق کارت های بانکی عضو شتاب یک کارت ثبت نام  آزمون سراسری ۹۳ را خریداری کنند.

داوطلبان علاقمند به گزینش در دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی در آزمون سراسری ۹۳ نیز می توانند مبلغ ۵۸ هزار ریال (۵ هزار و ۸۰۰ تومان) از همین طریق پرداخت کنند.

اعلام شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی، سهمیه ها، جداول مربوط به آزمونهای عمومی و ف اختصاصی گروههای آزمایشی، منابع آزمون اختصاصی گروههای آزمایشی، تذکرات مهم، تکالیف، مدارک لازم و مراحل ثبت نام اینترنتی، جدول استان ، شهرستان ، بخش و کد بخش، نام و کد محل فارغ التحصیلی داوطلبان خارج از کشور ، جدول کد و نام سازمان ، مؤسسات و وزارتخانه ها، جدول گروه بندی دیپلم ها، به همراه پیوستها از جمله مندرجات این دفترچه راهنما است.

مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دورههای مختلف تحصیلی (روزانه، نوبت دوم نیمه حضوری، بین الملل، مجازی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی، شبانه، پذیرش دانشجو در دانشگاههای: امام صادق(ع)، علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران، علوم پزشکی بقیه ا…(عج)، علوم قضایی و خدمات اداری (دادگستری) و علوم و معارف قرآن کریم (وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه) از جمله این پیوستها است.

فرم های مربوط به گواهی تحصیلی، آموزگاران رسمی و پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش، انصراف و پیش نویس تقاضانامه ثبت نام اینترنتی نیز از جمله فرم هایی است که در دفترچه راهنمای ثبت نام قرار دارد.

داوطلبان لازم است پس از پایان مراحل ثبت نام شماره سریال ۱۲ رقمی مندرج در کارت اعتباری ثبت نام، شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را برای انجام امور بعدی (مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی، مشاهده کارنامه مرحله اول، انتخاب رشته، مشاهده کارنامه نهایی، انتخاب محل رشته های نیمه متمرکز و …) آزمون به دقت نزد خود نگهداری کنند.

منبع: مهر

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۹
کد خبر : 78186
بازدیدها: 615

پاسخی بگذارید »