چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دفاع معاون اول رئیس جمهور از یک متهم ارزی

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
دفاع معاون اول رئیس جمهور از یک متهم ارزی

دانش روز: سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور مبنی بر بازداشت بدون دلیل و حکم یکی از سرمایه گذاران در کردستان گفت: برای شما متاسفم که بدون سوال این اظهارات را مطرح کردید

به گزارش دانش روز، غلامحسین محسنی اژه ای در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اظهارات محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور که در رسانه ها منتشر شده است پاسخ داد.

معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح مرکز جراحی قلب شهید بروجردی گفته بود: بازداشت مدیرعامل شرکت “خ – ز” به نوعی صحیح نبوده و وی قربانی اختلاف دو دستگاه شده و وی را زندانی کردند. در حالی که این فرد نخبه بوده است و جرم اون تنها این بوده است که در کردستان سرمایه گذاری کرده است. اگر فرد متخلف است باید دستگاه قضایی برخورد کند نه از سوی دستگاهی دیگر باز داشت شود. در ضمن در بازجویی که به او گفته اند بگو با رحیمی چه ارتباطی داری؟ من اعلام می کنم که در طول زندگی ام با این فرد یک بار هم ملاقات نداشته ام. از مردم و مسئولان استان هم می خواهم در این مورد اعتراض کنند و زمینه های آزادی فرد را فراهم کنند و تاکید می کنم این فرد به علت اختلاف دو دستگاه قربانی شده و بدون دخالت قاضی بازداشت شده است!

از دادستان کل کشور سئوال شد که آیا اظهارات رحیمی صحبح است و وضعیت این پرونده در چه مرحله ای قرار دارد؟

دادستان کل کشور در پاسخ به اظهارات رحیمی گفت: به هیچ وجه این گفته ها را تائید نمی کنم. مطالب برخی رسانه ها از قول آقای رحیمی مطرح شده را نمی دانم و نمی دانم که این صحبتها کامل منتشر شده یا خیر و اگر کم و زیادی از نقل قول ایشان صورت گرفته باید تکذیب شود یا اصلاح کنند.

محسنی اژه ای اظهار داشت: اگر مطالب درست باشد باعث تاسف و تاثر است که مسئول عالی کشور بر اثر عدم اطلاع و یا اطلاعات ناقص و بدون سوال از مسئولان ذیربط مطالب خلافی را بر زبان جاری کند.

وی افزود: آقای رحیمی با بیان مطالب خلاف واقع از مردم و مسئولان استان (کردستان) خواستند اعتراض کنند در حالی که فرد مورد نظر آقای رحیمی توسط دادسرای تهران تحت تعقیب قرار گرفته و با حکم قاضی بازداشت شده است و اتهاماتی دارد.

دادستان کل کشور گفت: یکی از اتهامات این فرد اخلال در امر ارزی و پولی کشور است که باید بگویم فرد مذکور همدستانی در ارتکاب این بزه داشته است که پس از تحقیقات کامل قاضی و صدور حکم قطعی جزئیات آن بیان خواهد شد.

منبع:مهر

 

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱
کد خبر : 44101
بازدیدها: 241

پاسخی بگذارید »