یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دفاع مرگبار از دختر مورد علاقه

danesheroz خرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز :پسر کارتن‌خوابی که در دفاع از دختر مورد علاقه‌اش مرتکب قتل مرد معتادی شده بود، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود

مواد مخدر پیامدهای ناگواری برای افراد جامعه به دنبال دارد. هرچند این جمله سال‌های زیادی است که دهان به دهان می‌چرخد و تولید‌کنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان مواد مخدر هم به درستی این جمله ایمان دارند اما همچنان شاهد گرایش بسیاری از افراد جامعه به سوی مصرف مواد مخدر هستیم. نبود سیاست جامع در امر پیشگیری از مصرف مواد مخدر و ضعف مفرط سازمان‌های فرهنگی سبب شده اقشار آسیب پذیر بیش از دیگران در معرض آسیب‌های مصرف مواد مخدر قرار گیرند.

این پرونده سال گذشته و همزمان با قتل مردی به نام شاهرخ در شهریار به جریان افتاد. وقتی مأموران به محل رسیدند، فهمیدند شاهرخ در جریان یک دعوا کشته شده است. یکی از شاهدان گفت ضارب پسری به نام فراز است که بعد از حادثه گریخت. او توضیح داد: فراز جایی برای زندگی نداشت و کارتن‌خواب بود. قبل از حادثه شاهرخ را دیدم که داشت بهناز را کتک می‌زد. ما سعی کردیم به بهناز کمک کنیم اما نتوانستیم. اما فراز وقتی متوجه شد به کمک بهناز رفت و با چاقو ضربه‌ای به شاهرخ زد. بعد هم فرار کرد.

چند شاهد دیگر که حادثه را دیده بودند، حرف‌های این شاهد را تأیید کردند. مأموران پلیس سپس بهناز را برای بازجویی بازداشت کردند. او گفت: مدتی بود که با فراز رابطه داشتم. هر‌دوی ما کارتن‌خواب بودیم اما به هم علاقه داشتیم. من مواد فروشی می‌کردم. شب حادثه وقتی با شاهرخ روبه‌رو شدم، از من مواد خواست. گفتم تا بدهی‌ات را ندهی دیگر به تو مواد نمی‌دهم. فکر کرد همراه خودم مواد دارم به خاطر همین به من حمله کرد. او از من قوی‌تر بود و با مشت مرا می‌زد به خاطر همین جیغ کشیدم و کمک خواستم اما او رهایم نمی‌کرد. فراز وقتی متوجه ماجرا شد به کمک من آمد. سعی کرد مرا نجات دهد. بعد هم با چاقو ضربه‌ای به گردن شاهرخ زد. وقتی بدن شاهرخ خونی شد، ترسید و فرار کرد.

مأموران سپس به جست‌وجوی فراز پرداختند اما به خاطر اینکه او محلی برای زندگی نداشت، دستگیری او با مشکل روبه‌رو شد. همسر شاهرخ هم به پلیس گفت: شوهرم به مواد اعتیاد داشت و به من و بچه‌مان رسیدگی نمی‌کرد. او حاضر نشده بود برای پسرمان شناسنامه بگیرد اما من مجبور بودم با او زندگی کنم. حالا هم از قاتل او شکایت دارم.

مأموران چند ماه بعد از حادثه توانستند متهم را دستگیر کنند. او اتهام خودش را قبول کرد و گفت: چند ماه قبل با بهناز آشنا شدم. او مثل من جایی برای زندگی نداشت و در خیابان زندگی می‌کرد. وضعیت مشابهی داشتیم و نمی‌توانستم برایش خانه‌ای تهیه کنم اما به او علاقه داشتم. از وقتی در خیابان زندگی می‌کردم، می‌دانستم که نباید در کار دیگران دخالت کنم اما آن روز وضعیت فرق می‌کرد، چون پای بهناز در میان بود. به کمک او رفتم و با شاهرخ درگیر شدم.

متهم ادامه داد: من نمی‌خواستم شاهرخ را به قتل برسانم، فقط می‌خواستم او را از بهناز دور کنم اما مجبور شدم با چاقو به او ضربه‌ای بزنم که منجر به مرگش شد. بعد از انجام تحقیقات پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم به زودی پای میز محاکمه حاضر می‌شود.

مرجع : جوان

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۳
کد خبر : 23179
بازدیدها: 228

پاسخی بگذارید »