دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دفاع ایران از فلسطین دفاع از انسانیت

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
دفاع ایران از فلسطین دفاع از انسانیت

دانش روز: مفتی سوریه در آستانه روز جهانی قدس با اشاره به حمایتهای کشورش از فلسطینی ها تاکید کرد دفاع جمهوری اسلامی ایران از فلسطین در واقع دفاع از دنیای انسانیت است

 

به گزارش دانش روز، شیخ بدرالدین حسون مفتی سوریه در گفتگو با العالم خاطر نشان کرد : ایستادگی سوریه در کنار فلسطین نیز برای دفاع از انسانیت است.

مفتی سوریه تاکید کرد: امام خمینی (ره) با اعلام روز جهانی قدس خواست تا این مکان آزاد شود و مکه نیز از انتساب به یک خاندان یا گروه رها شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا سوریه به دلیل دفاع از مسئله فلسطین هدف قرار گرفته، اظهار داشت: ما از سال ۱۹۴۸ تا کنون همچنان از مسئله فلسطین دفاع می کنیم؛ از مردم غزه بپرسید، اگر دین و ایمان داشته باشند به دنیا خواهند گفت که چه کسی در کنار آنها ایستاد تا غزه بتواند با رژیم صهیونیستی و آمریکا مقابله کند .. آنها خواهند گفت که سوریه، ایران و لبنان برای اینکه غزه قدرتمند و آزاد باقی بماند به چه میزان از مال و جان خود مایه گذاشته‌اند.

شیخ بدرالدین حسون افزود: کشورهای عربی و اسلامی باید درباره هدف خود متحد شوند، زیرا مسئله فلسطین مسئله عدل و ظلم است.

مفتی سوریه با اشاره به تحولات کنونی کشورش خطاب به حکام عرب گفت : امروز فقط سوریه هدف قرار نگرفته و سوریه در حال دفاع از سرزمین، ناموس، وحدت و توان کشورهای شما است.

حسون تأکید کرد: اگر سوریه سقوط کند، اردن، لبنان و عربستان نیز باقی نخواهند ماند و در منطقه خلیج فارس آتش به پا خواهد شد.

مفتی سوریه فاش کرد که از آغاز جنگ تحمیلی بر سوریه، نامه‌هایی را برای همه مفتی‌ها در کشورهای عربی و حتی قرضاوی و برخی علمای اسلام فرستاده تا برای تقریب نظام و مخالفان تلاش کنند ولی بیشتر آنان پاسخ دادند که دولتهایشان اجازه چنین کاری را نمی دهند.

شیخ بدرالدین حسون خاطرنشان کرد: حکام و شیوخ عرب و مسلمان باید فورا به دمشق می آمدند و نمی گذاشتند هیچکدام از طرفها دست به سلاح ببرند و مردم را بکشند.

منبع:مهر

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۱
کد خبر : 44834
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »