دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دغدغه های دانش آموز کرجی رتبه اول مسابقات کشوری مهارت

معلمانم می پرسند مسابقات مهارت یعنی چه!

danesheroz1 آذر ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
معلمانم می پرسند مسابقات مهارت یعنی چه!

دانش روز: مهارت ما در حمایت و همراهی با دانش آموزانی مثل علیرضا دانش آموز کرجی، رتبه اول مسابقات کشوری مهارت چقدر است؟!

به گزارش دانش روز،  چهارمین دوره مسابقه های ملی مهارت در کرج با درخشش  دانش آموز کرجی به کار خود خاتمه داد. به این واسطه با علیرضا شیخ الملوکی

رتبه اول این مسابقات همراه شدم که وی طی گفتگویی از برنامه ها و دغدغه هایش با خبرنگار دانش روز گفت که در ادامه می خوانید.

Alireza-Sheikholmolouki-1

لطفا خودتون رو معرفی بفرمایید:

علیرضا شیخ الملوکی ۱۷ ساله و دانش آموز سال چهارم متوسطه در دبیرستان تیزهوشان شهید سلطانی در ناحیه ۳ کرج می باشم.

برنامه نویسی را از کی شروع کردین و به آیا به واسطه مدرسه بود یا مستقل:

من از پنجم ابتدایی کار برنامه نویسی رو شروع کردم، چون پدرم حسابدار بود و برنامه های حسابداری تحت جاوا انجام می داد این کار را از ایشان آموختم و به مدت سه سال است که تخصصی برنامه نویسی می کنم.

از مسابقات برنامه نویسی وب برای ما بگوئید:

در مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت ۲۱ دانش آموز از استان های مختلف به رقابت پرداختیم و مسابقات این مرحله در ۸ بخش و بصورت طراحی گرافیک و برنامه نویسی تحت سرور بود که در نهایت با طراحی های مختلف اعم از طراحی سایت محیط زیست و …توانستم به لطف خدا مدال طلا را کسب کنم.

بازتاب افتخارآفرینی شما در مدرسه و ادارات کرج چطور بود:

استقبال شد اما نه به اندازه المپیادهای دانش آموزی. البته با لبخند گفت: تا یادم نرفته بگم بنر زدن که مدال طلا کسب کردم اما ساپورت آنچنانی نشد!

هدیه ای هم  گرفتید:

فقظ توسط فنی و حرفه ای استان مبلغ ۲ میلیون تومان به من هدیه داده شد و اینکه قرار است مزایا و تسهیلاتی داده شود.

میزان توجه مدارس به برنامه نویسی و مهارتها تا چه حدی است:

برنامه نویسی و مهارتهایی از این دست در مدارس جا نیفتاده یادم میاد دو سه سال پیش مسابقات مهارت با امتحان ریاضی ترم اولم تقارن پیدا کرد به ناچار ورقه امتحانمو یک ربعه و با پاسخ های سریع و بعضا نادرست تحویل دادم که به مسابقات برسم و این نشان از هماهنگ نبودن مدارس با عوامل اجرایی مسابقات دارد.

دانش آموزان و معلمین تا چه حد به این مهارت آشنایی دارند:

معلمین که در جریان مسابقات نیستند در مقابل دانش آموزان به کارهای بزرگی دست می زنند و در زمینه های مختلف مهارت خود را نشان می دهند و خودم در نهایت مجبورم تعادلی بین درس و برنامه نویسی برقرار کنم. حتی زمانی که در این مسابقات رتبه اول را کسب کردم بعضی از معلمین سوال می کردند که هدف مسابقات مهارت در اصل چیه؟!!

از امکانات و همراهی آموزش و پرورش با دانش آموزانی چون شما رضایت دارید:

از مدرسه اولم یعنی خانواده بسیار راضی ام که با ایجاد فضایی مناسب در هر جهت من را در زمینه مهارت هایم پیش بردند و یاد آور شوم تحصیل و برنامه نویسی در کنار هم شرایط را سخت می کند و در نهایت چون معلمین از مسابقات آگاهی ندارند و حضور در جلسات کلاسی و امتحان را الزامی می دانند ناچارم در شرایطی خاص به یکی از این دو بپردازم.

کسانی که در موفقیت شما نقش داشتند:

پدر و مادرم ـ دوستانم ـ مدیر شرکت هوگر آریا مینایی از دوستان و استادم ـ مدرسه شهید سلطانی ۳ ـ آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای ت ـ کلاس تدریس که خودم معلم بودم و همایش هوگر سالانه در مدرسه شهید سلطانی برگزار می شود.

هدف شما در آینده:

ارائه ایده ای شخصی و پروژه ای بزرگ که خدمتی در خور جامعه ایرانی باشد.

سخن آخر شما با دانش آموزان:

تحصیل بسیار مهم است حتما به آن بپردازند و برای برنامه نویسی هیچ وقت دیر نیست و سن و سال خاصی نمی شناسد و مهارت شیرینی است که به آنها توصیه می کنم. در سایه خداوند متعال موفق باشند.

 

 

سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۰۲:۳۴
کد خبر : 79086
بازدیدها: 705

پاسخی بگذارید »