جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دعوت سران قوا برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

danesheroz1 مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
دعوت سران قوا برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

دانش روز: سران قوا و مقامات و شخصیت های کشوری در بیانیه های جداگانه ای مردم آگاه، انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند

به گزارش دانش روز، “محمود احمدی‌نژاد” رییس‌ جمهور گفت: روز قدس یک راهبرد بین‌المللی برای تبیین تغییر نظام یکسویه و ظالمانه حاکم بر جهان به نفع ملت‌ها است.

 محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه موضوع سخنانش در روز قدس، موضوع هسته‌ای است، اظهار داشت: روز قدس، روز ملت‌ها و ارزش‌های انسانی است. ملت ما به خوبی می‌دانند در این روز چه کار کنند، همانطور که در طول ۳۴ سال گذشته، کار خود را به خوبی انجام داده‌اند.

رییس ‌جمهور با تأکید بر اینکه امسال روز قدس از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: این حساسیت به دلیل تحولاتی است که در منطقه و جهان رخ داده و شاید به نوعی این خیال خام را برای صهیونیست‌ها ایجاد کرده که این شرایط فرصتی برای زورگویی و آدم‌کشی حرفه‌ای آنهاست. آنها فکر می‌کنند با درگیری‌های داخلی در منطقه که به ایجاد آن کمک کردند، می‌توانند نفس راحتی بکشند.

احمدی‌نژاد افزود: مردم با حضور با شکوه خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر ثابت خواهند کرد، صهیونیست در دنیای امروز و در جهان جایی ندارد و آنها باید صحنه را به نفع ملت‌ها، عدالت و کرامت انسانی خالی کنند.

آملی لاریجانی: روز قدس گفتمان وحدت جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی است

آیت‌الله “صادق آملی لاریجانی”رئیس قوه قضائیه، راهپیمایی روز قدس را بیان و گفتمان وحدت جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی اعلام کرد و گفت: امسال نیز ملت با بصیرت ایران اسلامی در روز قدس، در جبهه ‌ای یکپارچه ندای آزادی فلسطین و مظلومیت فلسطینی‌ها را فریاد خواهند زد.

آیت‌ الله‌ ‌آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی افزود: روز قدس در واقع ابتکاری عظیم از حضرت امام (ره) بود برای اینکه همه ملل مسلمان جهان را در فریاد بر سر غاصبان فلسطین و استکبار و رژیم صهیونیستی متحد کنند.

وی گفت: ملت بزرگ و با بصیرت ایران هر سال بر عظمت روز قدس افزودند و هیچگاه دلسرد نشدند و امروز نیز که ملت فلسطین تنهاست، باز هم کشور و ملت ما حامی مردم مظلوم فلسطین است.

رئیس قوه قضائیه افزود: متأسفانه حتی آنها که مدعی برادری میان مسلمانان هستند وقتی در برخی کشورهای اسلامی بر سر کار آمدند راههای منتهی به فلسطین را بستند و مظلومیت و تنهایی ملت فلسطین را بیشتر به رخ کشیدند اما در همین حال ملت بصیر و بزرگ ایران حتی در شرایط سختی و گرفتاری خود و زمان جنگ تحمیلی هم مدافع ملت فلسطین بود و امروز نیز همچنان آنان را تنها نخواهد گذاشت.

پیام رئیس مجلس خبرگان رهبری به مناسبت روز جهانی قدس

آیت الله “محمدرضا مهدوی کنی”رئیس مجلس خبرگان رهبری هم به مناسبت یوم الله جهانی قدس پیامی منتشر کرد.

متن کامل پیام ایت الله مهدوی کنی به این شرح است:

مردم آگاه ایران اسلامی روز قدس روز رهایی مسلمانان از چنگال صهیونیسم بین الملل است.

روز جهانی قدس روز پاسداشت بیش از نیم قرن مقاومت و مبارزه ملت مظلوم فلسطین است.

روز جهانی قدس روز فریاد آزادی خواهی و گرامیداشت خون هزاران شهید و یادآور رنج ها و مرارت های میلیون ها آواره فلسطینی است.

روز جهانی قدس روز بزرگداشت امام خمینی (ره) به عنوان پرچمدار مبارزه با استبداد جهانی و صهیونیسم بین الملل است. هم او بود که در روزهای آغازین نهضت اسلامی ملت ایران دو موضوع را هدف قرار داد:

۱- مظالم آمریکا در ایران و جهان

۲- ستم ها و جنایات رژیم اشغالگر قدس به عنوان یک رژیم نامشروع در قلب کشورهای اسلامی.

ملت بزرگ ایران

امروز که بیداری اسلامی استبداد و استعمار خارجی را در کشورهای اسلامی هدف قرار داده است مسلمانان مدیون شجاعت و بصیرت و هوشیاری امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هستند.

هم او بود که همگان را دعوت به جهاد و مقاومت علیه تبهکاران اسرائیل غاصب کرد.

هم او بود که بذر بیداری را در بلاد اسلامی کاشت و امروز ما شاهد ثمره این مقاومت و مبارزه و تعمیق آن در جهان اسلام هستیم.

مسلمانان جهان

؛ قدس قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان است ما در هیچ شرایطی نمی توانیم آنرا در چنگال صهیونیسم جنایتکار تا ابد غصب شده تلقی کنیم. برای رهایی قدس شریف و کوتاه کردن دست کفار و مشرکین از این حرم شریف نباید از هیچ کوششی فروگذار کنیم.

جنگ ۳۳ روزه حزب الله و ۲۲ روزه حماس نشان داد قدرت صهیونیسم و افسانه شکست ناپذیری آن یک توهم است و اگر همت کنیم می توانیم ریشه فساد و تباهی تروریست های اسرائیلی را در منطقه و جهان با بسیج دنیای اسلام از بیخ و بن برکنیم.

آزادگان جهان؛ روز قدس یک روز جهانی است، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین ، روز پاسداشت کرامت و آزادی انسانی، روز مقابله با ابر قدرت ها، روز بیداری و هوشیاری ، روز رهایی از قید اسارت و بردگی قدرت های شیطانی و بالاخره روز پیوستن به خدا و اتکا به قدرت لایزال الهی است.

باید این روز بزرگ را گرامی بداریم و عظمت آنرا به گوش جهانیان برسانیم امسال نیز آمریکا در غفلت و سردرگمی اعراب و برخی رهبران خود فروخته جهان اسلام دور تازه ای از گفتگوهای سازش را مدیریت می کند که با لطف خداوند متعال این تلاش ها، همانند گذشته با شکست و ناکامی رو به رو خواهد شد و خط مقاومت جهاد و پایداری مقابل رژیم اشغالگر قدس پرقدرت تر از همیشه در برابر این سازش خواهد ایستاد.

مسلمانان در روز جهانی قدس امسال چنین تلاش های مذبوحانه ای را محکوم خواهند کرد و اجازه خیانت و پاک کردن بیش از نیم قرن جنایات رژیم صهیونیستی را به احدی نخواهند داد.

اینجانب و نیز اعضای معزز مجلس خبرگان رهبری با گرامی داشت روز قدس همپای میلیون ها مسلمان در سراسر ایران و جهان به خیابان ها خواهیم آمد و جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی را در حق ملت مظلوم فلسطین محکوم می کنیم و از خداوند بزرگ آزادی قدس شریف را مسئلت می نماییم.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

محمدرضا مهدوی کنی

رئیس مجلس خبرگان رهبری

دبیر جامعه روحانیت مبارز

هاشمی رفسنجانی: نام‌گذاری این روز از هوشمندی بنیانگذار جمهوری اسلامی بود

آیت ‌الله هاشمی رفسنجانی روز قدس را روز همبستگی جهان اسلام و مبارزه با جنایات رژیم غاصب صهیونیستی دانست و از اقشار مختلف مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جمعه دعوت کرد.

آیت الله “اکبر هاشمی رفسنجانی” رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آستانه برگزاری روز جهانی قدس در دیدار با جمعی از مدیران ارشد حمل ‌و‌نقل و فعالان اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و کارآفرینان استان لرستان و شهرستان کاشان، نام‌گذاری این روز از سوی امام خمینی(ره) را نشانی ازعمق دوراندیشی و هوشمندی بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست و گفت: فلسطینی‌ها امروز با مشکلات فراوانی روبرو هستند و با مسائل به وجود آمده در کشورهای اسلامی از جمله سوریه و مصر نیازمند حمایت‌های معنوی بیشتر ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی هستند.

منبع:پانا

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۴
کد خبر : 45198
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »