یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دعوت از بانوان مسلمان برای معرفی اسلام در مدارس اسکاتلند

danesheroz1 آذر ۹, ۱۳۹۲ ۰
دعوت از بانوان مسلمان برای معرفی اسلام در مدارس اسکاتلند

دانش روز: گروهی از بانوان مسلمان برای معرفی اسلام و رفع شبهات و پیش داوری های نادرست در باره ی این دین مبین، در ده مدرسه ی اسکاتلند حضور یافتند

 به گزارش دانش روز، گروهی از بانوان مسلمان برای معرفی اسلام و رفع شبهات و پیش داوری های نادرست در باره ی این دین مبین، در ده مدرسه ی اسکاتلند حضور یافتند.

«صفا یوسف» یکی از افراد این گروه اظهار داشت: «می خواهیم روابطی برقرار کنیم تا کودکان دریابند ما انسان های متفاوتی نیستیم».

این ایده زمانی شکل گرفت که از دانش آموزان یکی از مدارس اسکاتلند خواسته شد بود تعریفی از کلمه ی «مسلمان» ارائه دهند. نتایج نشان می داد واژه های «تروریست»، «۱۱سپتامبر» و «وحشتناک»، رایج ترین کلمات مورد استفاده در تعاریف دانش آموزان بوده است.

این امر مسئولین مدرسه را بر آن داشت تا با تشکل زنان مسلمان تماس بگیرند. بانوان مسلمان تلاش کردند با حضور در مدارس و صحبت در مورد اسلام و مسلمانان، تصورات غلط موجود در ذهن کودکان را اصلاح کنند.

یکی از اقدامات این گروه، نشان دادن عکس هایی از زنان با حجاب مسلمان و غیر مسلمان مانند ملکه ی انگلیس و «مادر ترزا» به کودکان بود. دانش آموزان از فهمیدن اینکه زنان محجبه می توانند «سفید پوست» باشند، اظهار تعجب می کردند.

به نظر می رسد گروه در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است. پس از اتمام برنامه، دانش آموزان از شناخت دین اسلام و ارتباط با بانوان محجبه ابراز خوشحالی کردند.

«گما» دانش آموز ۱۳ ساله، اظهار داشت: «ما نباید به خاطر اعتقادات مذهبی انسان ها، در مورد آن ها پیشداوری کنیم».

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۷
کد خبر : 77142
بازدیدها: 402

پاسخی بگذارید »