یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دعوت احمدی‌نژاد از مرسی برای سفر به تهران

danesheroz دی ۲۱, ۱۳۹۱ ۰

دکتر علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با کانال یک تلویزیون مصر به تشریح اهداف سفرش به این کشور پرداخت

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الاهرام آنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با برنامه “صباح الخیر یا مصر” دستاوردهای انقلاب مصر را بزرگ و بی همتا دانست و نسبت به آینده نهضت این کشور ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه مصر دارای تمدنی عظیم است وخدمات زیادی به جامعه جهانی در طول تاریخ انجام داده افزود ایران ومصر از مهمترین کشورهایی هستند که در مناسبات منطقه تاثیر می گذارند و دو کشور می توانند نیازهای یکدیگر در زمینه های تجاری و اقتصادی را مرتفع کنند.

دکتر صالحی همچنین در گفتگو با کانال یک تلویزیون مصر به تشریح اهداف سفرش به این کشور پرداخت و گفت هدف از سفر گفتگو با مقامات مصری درخصوص بحران های منطقه ای بویژه بحران سوریه است و افزود: کشورهای منطقه توانایی حل بحران های داخلی خود را دارند و به مداخله خارجی ها نیازی ندارند.

وزیر خارجه کشورمان اظهار داشت که نزدیکی روابط تهران وقاهره بر ضد منافع دیگر کشور ها نیست ودو کشور دارای دیدگاه های سیاسی مخصوص خود هستند.

صالحی همچنین از دعوت رئیس جمهور کشورمان از محمد مرسی برای سفر قریب الوقوع به ایران خبر داد و از گفتگو برای تحکیم روابط با مصر در دیدار با مقامات این کشور سخن گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان گفتگوی اختصاصی خود با برنامه”صباح الخیر یا مصر”وابسته به کانال یک تلویزیون مصر با تاکید بر حل دیپلماتیک بحران سوریه، از ابتکار عمل رئیس جمهور مصر به خاطر تشکیل کمیته چهارجانبه و تلاش های مقامات این کشور برای پایان جنگ هشت روزه گروه های مقاومت در باریکه غزه و رژیم صهیونیستی قدر انی کرد.

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۲
کد خبر : 3394
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »