چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دعوت آیت‌الله رفسنجانی از مردم برای راهپیمایی قدس

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
دعوت آیت‌الله رفسنجانی از مردم برای راهپیمایی قدس

دانش روز: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز قدس را روز همبستگی جهان اسلام و مبارزه با جنایات رژیم غاصب صهیونیستی دانست و از اقشار مختلف مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جمعه دعوت کرد

 

به گزارش دانش روز،  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی  در دیدار با جمعی از مدیران ارشد حمل‌و‌نقل و فعالین اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و کارآفرینان استان لرستان و شهرستان کاشان، گفت: آگاهی و امیدی که در دل مردم برای اصلاح امور پیدا شده است، سرمایه ای بزرگ برای رسیدن به اهداف آینده و رفع موانع و مشکلات است.

وی افزود: تحول ایجاد شده در قلوب مردم و آگاهی و هوشیاری که به‌رغم تبلیغات مسموم و القائات سوء در آنان حاصل شد، قابل مطالعه و بررسی بدون افراط و تفریط توسط جامعه‌شناسان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف نسبت به موارد عنوان شده از سوی منتخبین حضار از جمله بی‌توجهی به برنامه‌ها و سند چشم‌انداز، قانون‌گریزی و عدم توجه به سرمایه‌های انسانی به‌ویژه نخبگان و فرهیختگان گفت: از تولید کنندگان، صنعتگران و فعالان سیاسی و اجتماعی انتظار می‌رود تا با استفاده بهینه از امکانات کشور، کاستی‌های موجود را جبران کرده و اعتماد و آرامش موجود بین مردم را تقویت نمایند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی را نقطه اتکاء اقتصاد کشور دانست و گفت: سال اول در دوران سازندگی با هشت میلیارد دلار درآمد ارزی کشورشروع شد، علاوه بر بازسازی و سازندگی خرابی‌های ناشی از جنگ و دوران ستم شاهی، تقاضاهای بسیاری از کشورهای آفریقایی و آسیای میانه برای استفاده از خدمات فنی و مهندسی ایران وجود داشت، ولی در دوره اجرایی هشت ساله اخیر کشور با حدود ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد ارزی، فرصت‌های بسیاری را برای صدور خدمات مهندسی و حفظ و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی از دست داد.

عضو خبرگان رهبری، سرمایه کشور را مردم هوشیاری دانست که با حضور گسترده خود، حرکت بزرگی را آرام و بدون پرداخت هزینه‌ای آغاز و خواستار تحقق تعقل، تفکر و اعتدال در جامعه می‌باشند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه در فضای امن و آزاد انسان‌ها راه خود و پیشرفت جامعه را پیدا کرده و در فضای تهدید و برخوردهای امنیتی جامعه دچار لجاجت و خمودگی می‌شود، افزود: ما باید در شب‌های قدر از خداوند متعال و حضرت امیر(ع) بخواهیم عنایتی را که شامل حال ملت ایران نموده است تا رسیدن مردم به اهداف معنوی، ملی و منطقه‌ای ادامه یابد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از شهرهای کاشان و قم به عنوان دو کانون توسعه تشیع و محبّان اهل بیت(ع) در قرن‌های اخیر نام برد و گفت: در جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای اسلام، اهل سنت نیز علاقمند به اهل بیت(ع) بوده و هستند و نباید اجازه دهیم تا افراطیونی که سعی در ایجاد تفرقه و جدایی اهل سنت و شیعه دارند موفق شوند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آستانه برگزاری روز جهانی قدس، نام‌گذاری این روز از سوی امام خمینی(ره) را نشانی از عمق دوراندیشی و هوشمندی بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست و گفت: فلسطینی‌ها امروز با مشکلات فراوانی روبرو هستند و با مسائل به وجود آمده در کشورهای اسلامی از جمله سوریه و مصر نیازمند حمایت‌های معنوی بیشتر ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی هستند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز قدس را روز همبستگی جهان اسلام و مبارزه با جنایات رژیم غاصب صهیونیستی دانست و از اقشار مختلف مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جمعه دعوت کرد.
در ابتدای این دیدار آقایان علیرضا پورعسگری به نمایندگی از اصناف و اقشار مختلف مردم کاشان، مظفر علیخانی به نمایندگان از ۳۰ تشکّل تولیدی و صادراتی عضو کنفدراسیون صادرات ایران و احمدی‌زاده به نمایندگی از تشکّل‌های کارگری و کارفرمایان بخش حمل‌ونقل کشور نقطه‌نظرات و مشکلات مربوط به حوزه‌های فعالیت خود را بیان کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۵
کد خبر : 44929
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »