چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دعوای دو وهابی بر سر امام جماعت شدن مسجد!

danesheroz1 شهریور ۳, ۱۳۹۲ ۰
دعوای دو وهابی بر سر امام جماعت شدن مسجد!

دانش روز: محمد العرینی مدیر سازمان اوقاف و شئونات اسلامی استان “الرس” در عربستان طی اظهاراتی درستی این خبر را تأیید کرد اما حاضر به اعلام نظر بیشتر نشد

به گزارش دانش روز، رسانه های سعودی روز گذشته با انتشار تصویر دعوا و درگیری فیزیکی دو وهابی،‌ اعلام کردند که این دو نفر بر سر امام جماعت شدن در یکی از مساجد عربستان با یکدیگر درگیر شدند.

گفته می شود این مسجد در استان “الرس” در منطقه “القصیم” در جنوب عربستان قرار دارد و در نهایت هر دو شیخ وهابی، به طور جداگانه نماز جماعت برگزار کردند و نمازگزاران نیز دو گروه شده و هر بخش از آنان پشت سر یکی از این دو وهابی نماز خواندند.

رسانه های سعودی به نقل از اهالی این منطقه نوشتند: این دو امام جماعت از مدت ها پیش بر سر جایگاه امام جماعت این مسجد با یکدیگر اختلاف داشته و همواره بحث و جدل می کردند اما این بار بحث به قدری میان آنان بالا گرفت که در نهایت به درگیری فیزیکی آن دو منجر شد.

اهالی این منطقه افزودند:‌ در نهایت اهالی محل هنگامی که دیدند دعوا بالا گرفت، از هر دو نفر خواستند که نماز جماعت بخوانند. مردم هم دو دسته شده و دو نماز جماعت برگزار کردند. یک نماز در بخش جلویی مسجد و بخش دوم پشت سر آنان، در بخش عقب مسجد.

در همین حال “محمد العرینی” مدیر سازمان اوقاف و شئونات اسلامی استان “الرس” در عربستان طی اظهاراتی درستی این خبر را تأیید کرد اما حاضر به اعلام نظر بیشتر نشد. او فقط گفت: پرونده هر دو نفر به مقامات بالاتر در ریاض ارسال شده تا تصمیم نهایی در مورد این مسجد را اتخاذ کنند.

از سوی دیگر روز گذشته نیز در خبری مشابه، اعلام کردیم که در نماز جمعه یکی از مساجد شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی، درگیری فیزیکی و کتک کاری شدیدی میان نماز گزاران رخ داد. علت وقوع این کتک کاری، بحث های سیاسی به وجود آمده در مورد “بشار أسد” رئیس جمهور سوریه و “عبدالفتاح السیسی” فرمانده ارتش مصر که علیه “محمد مرسی” رئیس جمهور برکنار شده اخوان المسلمین کودتا کرد، بوده است.

گفته می شود، ماجرا از آنجایی آغاز شد که امام جمعه این مسجد، در پایان خطبه خود، دست هایش را بالا گرفت و شروع کرد دعا کردن. یکی از دعاهای وی این بود: “پروردگارا بشار أسد و عبدالفتاح السیسی”‌ را نابود کن.

در همین هنگام تعدادی از نمازگزاران حاضر در مسجد که از مصری های مقیم عربستان بودند،‌ شروع کردند که اعتراض کردن و فریاد زدن. اعتراضات بالا گرفت تا اینکه به درگیری فیزیکی و کتک کاری میان طرفین منجر شد. بعد از دقایقی با حضور نیروهای پلیس و امنیتی، درگیری میان طرفین پایان یافت اما تحقیقات در این مورد همچنان ادامه دارد.

منبع:دانا

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۰
کد خبر : 54237
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »