چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دشمن از سبک زندگی قرآنی هراس دارد

danesheroz1 تیر ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
دشمن از سبک زندگی قرآنی هراس دارد

دانش روز: مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش برعدم انفکاک شیوه های موجود در عرصه قرآن آموزی با شیوه صدر اسلام و روش هایی که خداوند بر پیامبر اعظم (صلوات ا… علیه) فرو فرستاده است، تاکید کرد

به گزارش دانش روز، محمدبنیادی در نشست روش های تجمیع آیات و مفاهیم قرآن در محیط های آموزش وپرورش که با حضور جمعی از کارکنان  حوزه ستادی، معاونان پرورشی و فرهنگی مناطق شهر تهران و مربیان قرآنی در سالن شماره ۳ بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن  برگزار شد، گفت: جایگاه وزارت آموزش وپرورش جایگاهی ویژه است و هریک از واژه های آموزش وپرورش  بیانگر مفاهیم عمیقی هستند که برای درک کامل آن باید چندین کتاب نوشته شود.

 وی ادامه داد: قرآن در سیره انبیاء پیامبر اکرم (صلوات اله علیه) سیره علوی و ائمه معصومین (علیهم السلام(بر پایه عملیاتی کردن مفهوم انتظار و نگاه به مهدویت است : چرا که حضرت قائم (عج) خود قرآن ناطق می باشند.

 مدیر کل قرآن، عترت و نماز آموزش وپرورش اولین مرحله تعلیم و تربیت را در درون خانواده بیان کرد و افزود: بنیان خانواده اولین مکانی است که ترویج آموزه های دینی وقرآنی در دستور کار آن قرار می گیرد.

 مشاور قرآنی وزیر آموزش وپرورش در ادامه روش بصری را به عنوان دومین راهکار آموزش قرآن عنوان کرد و گفت : مصادیق بارز آنچه در قرآن آمده است، در جهان بیرون وجود دارد و در صورتی که عقل انسان انباشته از آموزه ها و مفاهیم قرآنی باشد، اساس قرآن به دل او نفوذ پیدا می کند.

 وی بااشاره به هجمه های دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن از سبک زندگی قرآنی ما می ترسد،
به همین خاطر است که این همه تحریم، جنگ نرم و حمله رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته است.

 

بنیادی ادامه داد: شیوه تعلیم و تربیت در کلاس پیامبر اکرم (صلوات ا… علیه) به استادی خداوند و واسطه گری جبرئیل است که باید با آخرین تکنولوژی های روز در این راستا قدم برداشت.

مشاور قرآنی وزیر آموزش وپرورش  یادآور شد: باید قرآن از دو مدخل سمعی وبصری وارد جان آدمی شود اکنون تمام وظیفه مااین است که سبک زندگی اسلامی را برپایه های قرآن بنا و در مقابل هجمه های دشمن ایستادگی کنیم.

 

 

منبع:وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۵
کد خبر : 41270
بازدیدها: 147

پاسخی بگذارید »