دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دشمنی را فهمیده ایم… (بمناسبت روز جهانی قدس)

danesheroz مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
دشمنی را فهمیده ایم… (بمناسبت روز جهانی قدس)

دانش روز : (وبلاگ حذر ) ….

به گزارش دانش روز  : (وبلاگ حذر ) ،

3789947432510517964

جهت مشاهدهیتصویردراندازهیاصلیآاینجاکلیککنید
.:بازنشر پست روز قدس سال گذشته (لینک) :.
آیه ۸۲ سوره مائده یکی از چندین آیه ای است که در آن خدای علیم توجه ما را به یک قوم خاص جلب میکند.«قوم یــــــهود»

قومی که در جای جای قرآن ردپایش را میبینیم.صاحب قرآن تاکید زیادی روی این قوم دارد. از پیامبرانشان میگوید. از سرگذشتشان میگوید.تاریخشان را نقل و حتی تحلیل میکند و …

اما این همه تاکید و تکرار چه دلیلی دارد؟!

 

یکی از مهمترین دلایلش مسئله ای است که این آیه صریحاً به آن اشاره میکند :

دشمنی این قوم با مؤمنان.

علاوه بر اشاره این آیه به عمق و شدت این دشمنی (أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَهً ) نکته بسیار جالب این آیه این است که خدا خطاب به ما میفرماید که این دشمنی را در آینده خواهید یافت و به آن پی خواهید برد(لَتَجِدَنَّ).

فهمیدن دشمنی ، شناخت دشمن و طبیعتاً مقابله با او انتظار این آیه و آیات مشابه با آن در قرآن ، از ما مسلمانان است.

اما در دنیای امروز در روزگاری که در اوج خواب آلودگی و غفلت مسلمانان ، یهود ، خانه عنکبوت خود را با آسودگی در سرزمین مسلمانان بنا کرده بود و در فکر و برنامه ریزی برای حکومت واهی نیل تا فرات خود بود ، مردمانی از جنس ایمان با علمداری کبیر مردی به نام خمینی، بیداری اسلامی جهان را کلید زده و معادلات جهانی این قوم را برهم زدند.و این اتفاق از این نظر برای این عنکبوت بسیار سخت و ناگوار بود که این بیداری در جایی اتفاق افتاد که چشم امید یهود به آن بود.ار درون ایران ، هم پیمان استراتژیک و حامی تمام عیار خانه عنکبوت.

و بار دیگر خدا موسی را از درون خانه فرعون بیرون آورد و از درون همین کشور دوست یهود ،حسن مطلع بیداری اسلامی جهان ، رقم خورد و حکومتی تشکیل شد که مفهوم آیه ۸۲ سوره مائده را خوب درک میکرد وَ لَتَجِدَنَّ…

آری وعده قرآن حق است و این مردمان راه را یافتند. راهی که امامشان نشان میداد.امامی که این دشمنی را خوب فهمیده بود و دشمن را خوب شناخته بود و خود و امتش را برای مقابله با آن آماده میکرد و اینجا بود که شمشیر را برای این دشمن دون از رو بست و دم از محو شدن اسرائیل از روی زمین زد.اوج قضیه و تیر خلاص آنجایی بود که برای جهانی شدن این مبارزه ابتکاری بی نظیر نشان داد:

«روز جهانی قدس»

فرمود :« روز قدس یک روز جهانی است، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز حیات اسلام است، روزی است که باید به همه ابر قدرت ها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما و عمال خبیث شما واقع نخواهد شد.»

و این آغازی بود بر جنبشی که سرانجام آن را باید در آیات ابتدایی سوره اسراء جست.

عَلَمِ این بیداری اسلامی و جهانی پس از سردمدار آن ، خمینی کبیر ، بر زمین نماند به دستان امام دیگری افتاد که او علمداری کند و حقیقتاً چه علمداری ای کرد!!! لاَ یَحْمِلُ هذَا الْعَلَمَ إِلاَّ أَهْلُ الْبَصَرِ وَ الصَّبْرِ.

نتیجه علمداری امام امت و پایداری امتِ امام کم کم خودش را نشان داد و موج های دوم و سوم بیداری میان مسلمانان شکل گرفت.

 

امروز در جایگاهی قرار گرفته ایم که مفهوم این آیه برای عموم مسلمانان به خوبی روشن شده و عنکبوت قصه ما در بدترین وضعیت در طول تاریخ منحوس خود قرار گرفته است و به ثمره این بیداری ، تیغ ها و نیزه ها و به قول دوستان « شمشیر دامولکس» ها را بر گردن نحیف شده ی خود حس میکند.

 

امروز روز ماست .روز اسلام است.روز بیداری است.روز قدس امسال فریاد جهان باید رساتر از همیشه باشد و هرکس با زبان و گویش خود فریاد بزند:

مرگـــــــــــــــ برــــــــــــ اسرائیـــــــــــل

مطلب مرتبط:

حضرت آیت الله! ما با اسرائیل سر جنگ “داریم”…

برگرفته شده ازhezr85.blog.ir

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۳
کد خبر : 45136
بازدیدها: 400

پاسخی بگذارید »