پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دست نوشته سه کارگردان سینما درباره “روزبصیرت” + عکس

danesheroz1 دی ۸, ۱۳۹۲ ۰
دست نوشته سه کارگردان سینما درباره “روزبصیرت” + عکس

دانش روز: هوای سرد نفاق غبار فتنه را در فضای کشور پراکنده بود،شیوخ ساکت.بعضی خواص چشم بصیرتشان کم سو و بعضی کور.به هر سوی می رفتند جز صراط مستقیم

به گزارش دانش روز، دست نوشته های سه تن از کارگردانان نامی سینما و تلویزیون در پاسداشت حماسه عظیم نهم دی در کتاب “مشق بصیرت” منتشر شده است که تصویر این دست نوشته ها و همچنین متن آن در ادامه می آید:

ابوالقاسم طالبی( نویسنده و کارگردان سینما ) 

اِنَّ الله بَصیرُ بالعباد

هوای سرد نفاق غبار فتنه را در فضای کشور پراکنده بود،
شیوخ ساکت.
بعضی خواص چشم بصیرتشان کم سو و بعضی کور.
به هر سوی می رفتند جز صراط مستقیم.
گوئی ولی خدا یکبار دیگر در کربلا به محاصره در آمده .
فریادهای “اَین عمار” را و به قدسیان عرش رسید.
اَبر رحمت الهی بارش آغاز کرد و هر قطره باران گامی بود از مردم در نهم دی ماه.

ابوالقاسم طالبیفرج الله سلحشور ( نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون )

 

بسمه تعالی

واقعه‌ی نهم دی تکرار حوادثی قدیمی بود که برای نسل امروز تقریباً به فراموشی سپرده شده بود و این حوادث یکبار هزار و سیصد سال پیش توسط لشگریان ابن سعد رخ داده بود. یک بار هم اوائل انقلاب توسط حامیان بنی صدر اتفاق افتاده در روز عاشورای شصت هجری لشگر یزید بر جنازه‌های شهدای کربلا تاختند و پایکوبی کردند و کف و سوت و هلهله کردند. در دهه‌ی هزار و سیصد و شصت هواداران بنی صدر و اصلاح طلبان محافل و مجالس حسینی را به آتش کشیدند و با سوت و کف در مجالس عزاداری امام حسین جشن و شادی بر پا کردند. این دو واقعه از یاد رفته بود که سال هشتاد و هشت بار دیگر بازسازی و احیا شد.

لشگریان و اجیرشدگان آمریکا و اسرائیل و انگلیس نقش اشرار را بازی کردند و به سر کردگی ابن سعد و شمری دیگر (کروبی و موسوی) پایکوبی و رقص و سوت و کف در عزاداری امام حسین را بازسازی و احیا کردند. منتها این بار مجلس امام حسین (علیه السلام) مثل خاندان امام حسین غریب نبود. عزاداران حسینی مجلس شادی لشگر اشقیا و اشرار را به عزا تبدیل کردند و انتقام سه حادثه را یکجا از دشمنان ولایت و امامت گرفتند. باشد که عبرتی برای آیندگان شود و هیچ گاه اهل بیت ولایت دیگر غریب نماند.

فرج الله سلحشورجمال شورجه (تهیه کننده و کارگردان سینما)

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی ایران روزهای بزرگی را در طول سی و اندی سال بخود دیده و از بحران‌های بزرگی به سلامت بیرون آمده یک نگاه گذرا به تاریخ سی ساله‌ی گذشته کشورمان نشان از این دارد که درخت انقلابِ مقاوم و استوار، با ریشه هایی محکم به حیات طیبه‌ی خود ادامه می‌دهد و اکنون به فضل خداوند شاخ و برگ‌های آن در اقصی نقاط دنیا خصوصاً در بیداری کشورهای اسلامی و خیزش‌های بزرگ دیگر که در راه است تاثیر گذاشته و خواهند گذاشت.

در سی ساله گذشته استکبار به رهبری آمریکا و غرب و اسرائیل و وابستگان خود فروخته و مزدور آن‌ها در منطقه انواع حیله‌ها و فتنه‌ها را بکار بستند تا این شجره‌ی الهی را از ریشه بخشکانند از جمله در سال ۱۳۸۸ پس از انتخابات ریاست جمهوری به بهانه‌ی تقلب در انتخابات مزدوان داخلی خود را به خیابان‌ها ریختند و اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی را بخطر انداختند و نوک پیکان این حملات را بسوی ولایت فقیه و رهبری نشانه رفت دشمن از بیرون نیز با تمام قوا به میدان آمدند و مزدوران داخلی خود را حمایت کردند. اما در نهم دی ماه سال ۱۳۸۸ مرم بصیر و ولایت مدار کشورمان انقلابی دیگر، رقم زدند و همچون ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ به حمایت از رهبری و ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی در سراسر کشور بار دیگر خط بطلان بر تمام توطئه‌های دشمن کشیدند و بار دیگر سیلی محکمی از مردم شریف و انقلابی ایران خوردند و این حرکت با بصیرت صورت نمی‌گرفت الا به مدد و یاری خداوند و نمایش مددالهی و برکت وجود نازنین حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که در طول این سال‌ها همواره پشتیبان انقلابمان بوده.

الحمدالله
جمال شورچه

منبع: باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۴
کد خبر : 83292
بازدیدها: 323

پاسخی بگذارید »