جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سردار صفوی:

دست از خصومت علیه ایران بردارید

danesheroz1 شهریور ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
دست از خصومت علیه ایران بردارید

دانش روز: دستیار و مشاور نظامی مقام معظم رهبری تاکید کرد: نیروی مسلح ایران از قدرتمندترین نیروهای نظامی غرب آسیا است و آمریکایی ها می دانند چقدر آسیب پذیر هستند

به گزارش دانش روز، سردار سرلشگر رحیم صفوی  دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: ملت فداکار ایران هرگز فداکاری‌ها و ایثارگری‌های نیروهای مسلح را و فرزندان شجاع‌شان در ارتش، سپاه و بسیج را فراموش نخواهند کرد و می‌داند آنچه که هم‌اکنون از امنیت و آسایش و پیشرفت و اقتدار ملی نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، مدیون خون بیش از ۲۰۰ هزار شهید و فداکاری بیش از ۳۰۰ هزار جانباز و اسارت بیش از ۴۰ هزار آزاده سرافراز کشور عزیزمان ایران است.

صفوی افزود: براساس منابع خارجی نزدیک بر یک میلیون کشته و شهید از کشته‌های عراقی تا شهدای ایرانی وجود دارد. این یکی از خونبارترین جنگ‌های قرن بیستم محسوب می‌شود آمریکایی ها در عراق و افغانستان هزینه های بسیاری کردند و الان از عراق اخراج شدند و در افغانستان قدرت ماندن ندارند.

وی گفت: به فضل الهی و به ثمره خون شهیدان گمنام هم اکنون بعد از ۲۵ سال از پایان جنگ ایران به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده که می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. اکنون جمهوری اسلامی در افغانستان و قانون اساسی با اسلام تطبیق دارد این در حالی است که آمریکایی ها به دنبال فضایی بودند که قانون لاییک را در آنجا به وجود آورند. در عراق نیز وضعیت همین گونه است. اکنون دولت شیعی روی کار آمده که با  ایران دوست است.

دستیار و مشاور مقام  معظم رهبری با اشاره به مقاومت شکل گرفته در فلسطین اشغالی گفت: پیشانی بندهایی که بسیجیان ما در جنگ بر پیشانی خود می بستند اکنون به مقاومت اسلامی فلسطین منتقل شده و این روحیه به مقاومت لبنان نیز رفته است.

وی با تاکید بر اینکه با گذشت ۲۵ سال از جنگ تحمیلی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبدیل به یک ارتش پرصلابت و کاردیده شده است، اظهار داشت: از دل این جنگ تحمیلی یک سپاه قدرتمند و نیروی قدرتمند ارتش شکل گرفته است که ایران را به یک قدرت تاثیرگذار در معادلات جهانی تبدیل  کرده است.  کسی توان مقابله با ایرانِ قدرتمند را ندارد چراکه قدرت نظامی ایران در مقابله با متجاوزان احتمالی غیرقابل تصور  است. نیروهای مسلح ایران از قدرتمندترین نیروهای مسلح دنیا محسوب می‌شود و حافظ تمامیت ارضی و استلال کشور هستند.

سرلشگر صفوی با اشاره به حوادث رخ داده در سوریه گفت: واقعیت این است که اکنون آمریکا در سوریه شکست خورده است و از همه مهمتری رهبری حکیمانه آیت الله خامنه ای و موضع ایران دیده می شود. به فضل الهی ایران به عنوان قدرت منطقه ای با یک ملت هوشمند، صبور و آماده و یک دولت برخاسته از اراده ملت به دنبال صلح طلبی و مبتنی بر عدالت در مقیاس منطقه ای و جهانی است.

وی افزود: پیام ایران احترام به تمامیت ارضی کشورها است و البته به برخی توصیه می کنیم دست از خصومت علیه ایران بردارند. ایران یک کشور قدرتمند است و کسی توان مقابله با آن را ندارد و می گوییم دوستی با ایران بهتر از دوستی با رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

دستیار و مشاور مقام  معظم رهبری با تاکید بر این که راهبرد نظامی ایران همه جانبه است و در استراتژی جنگی خود آغاز کننده هیچ جنگی نیست، تصریح کرد: ما از ابرقدرت های منطقه هستیم و آمریکا به خوبی قدرت ایران را درک می کند و باید از تجاوز پرهیز کند.  هشت سال جنگ درس بزرگی برای دشمنان ایران بود و آمریکایی ها می دانند چقدر آسیب پذیر هستند. نیروی مسلح ایران از قدرتمندترین نیروهای غرب آسیا محسوب می شود.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلح سپاه قدرتمند و حافظ انقلاب ایران هستند و به فضل الهی جوانان ایران در کلیه زمینه های علمی پژوهشی موفق می شوند و تحریم ها نمی تواند مانع پیشرفت ایران شود. ملت ایران همان گونه که حماسه سیاسی را رقم زد به لطف خدا در حماسه اقتصادی نیز پیروز میدان خواهد بود و در این جنگ ظالمانه و تحریم ها، ملت ایران با هوشمندی بر تحریم ها غلبه  پیدا می کند.

منبع:مهر

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۳
کد خبر : 61214
بازدیدها: 210

پاسخی بگذارید »