پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فرمانده انتظامی کرج خبر داد

دستگیری کف زن بین‌المللی در کرج

danesheroz فروردین ۱۸, ۱۳۹۲ ۰

فرمانده انتظامی کرج از دستگیری پیرمرد کف زن که با شگردهای ویژه در کشورهای اروپایی و ایران اقدام به کف زنی از شهروندان و مشتریان بانک‌ها می‌کرد خبر داد

به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، عبدالرضا خیرخواهان اظهار داشت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر وقوع تعدادی کف زنی در برخی از بانک‌ها موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های تکمیلی مشخص شد پیرمردی با مراجعه به بانک‌ها و انجام حرکات افراد ناشنوا و تظاهر به کر و لال بودن و نشان دادن حرکات ترحم برانگیز اقدام به کف زنی از مشتریان بانک‌ها می‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: این فرد که از مجرمان طایفه فیوج می‌باشد با نزدیک شدن به مشتریان بانک و وانمود به این موضوع که قصد دارد تراول چک‌های خود را با پول نقد تعویض کند مقداری از پول‌ها را سرقت و تراول‌ها را مجددا پس می‌گرفت.

وی تصریح کرد: مشتریان بانک‌ها که از موضوع بی اطلاع بودند پس از دریافت مجدد پول خود وقتی برای انجام عملیات به باجه مورد نظر مراجعه می‌کردند متوجه می‌شدند مقداری از پول‌های آن‌ها سرقت شده است.

خیرخواهان تصریح کرد: این سارق ۴۸ ساله با اقدامات خاص پلیسی دستگیر و پس از دستگیری به چندین فقره سرقت به همین شیوه در بانک‌های تهران و کرج کرد.

وی گفت: وی علاوه بر این دارای سوابق متعدد کیفری در کشورهای اروپایی نیز می‌باشد و به زبان‌های مختلف دنیا از قبیل انگلیسی، استانبولی و… مسلط است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرج اضافه کرد: این فرد مدتی قبل نیز با استفاده از پاسپورت جعلی قصد خروج از کشور را داشت که با ذکاوت ماموران دستگیر شده بود.

خیرخواهان در پایان با اشاره به اینکه تعدادی از مالباختگان این پرونده شناسایی شده‌اند از مشتریان بانک‌ها خواست تا هوشیار باشند و فریب برخی افراد را که با مظلوم نمایی اهداف شومی را در ذهن می‌پرورانند نخورند و پول‌های نقد خود را در اختیار افراد بیگانه قرار ندهند.

یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۸
کد خبر : 11009
بازدیدها: 180

پاسخی بگذارید »