پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دستگیری پیرمردی که به نام رمالی و دعا نویسی کلاهبرداری می کرد

danesheroz بهمن ۳۰, ۱۳۹۱ ۰

پیرمردی که با رمالی و دعا نویسی به بهانه حل مشکلات شهروندان مبالغ هنگفتی را از آنها کلاهبرداری می کرد با اقدام به موقع ماموران انتظامی شهرستان کرج شناسایی و دستگیر شد

سرهنگ ایوب احمدی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان کرج گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر اینکه فردی به هویت «عباس-م» در ماهدشت کرج با ادعای کارگشایی و بخت گشایی در مشکلات مردم اقدام به رمالی و دعا نویسی کرده و از این طریق مبالغ هنگفتی از مراجعه کنندگان کلاهبرداری می کند پیگیری موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۲۶ ماهدشت قرار گرفت.

وی گفت: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی محل فعالیت متهم را شناسایی و با انجام تحقیقات نامحسوس مطلع شدند که متهم با ادعای دروغین ، مردم و به ویژه زنان و دختران را فریب داده و با گرفتن مبالغ هنگفت به آنها اطمینان کارگشایی و بخت گشایی در مشکلاتشان را می دهد.

سرهنگ احمدی افزود: پس از احراز صحت و سقم موضوع با هماهنگی مقام قضایی، متهم طی یک عملیات غافلگیرانه در منزلش دستگیر و در بازجویی های ماموران صراحتا به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرد.

جانشین فرماندهی انتظامی کرج اظهار داشت: متهم ۷۰ ساله در ادامه اعترافاتش اقرار کرد که مدت ۱۰ سال است که رمالی را شروع کرده و برای اینکه شناسایی و دستگیر نشود به طور مرتب محل زندگی خود را تغییر می دهد و مدتی است که در منطقه ماهدشت مبادرت به رمالی کرده و در این مدت کوتاه پول زیادی به دست آورده است.

سرهنگ احمدی اظهار داشت: بررسی سوابق متهم حاکی از آن است که رمالی و دعا نویسی شغل خانوادگی وی می باشد و پدر و اعضای دیگر خانواده این متهم نیز در گذشته به دعا نویسی و رمالی می پرداختند. گفتنی است، متهم دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۶
کد خبر : 7262
بازدیدها: 339

پاسخی بگذارید »