چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس پلیس آگاهی البرز خبر داد

دستگیری مهندس قلابی در کرج

danesheroz بهمن ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری زنی که با معرفی خود به عنوان مهندس کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد

به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، محمدرضا گل‌صباحی ادامه داد: این کلاهبردار پس از جلب اعتماد مدیر یک شرکت عظیم ساختمانی طرف قرارداد با یکی از پروژه‌های مسکونی از وی ۲۸۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود که دستگیر شد.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که وی از طریق یکی از دوستانش با متهمه که خود را مهندس و صاحب یک شرکت ساختمانی معرفی می‌کرده، آشنا شده است. شاکی با انجام مانورهای متقلبانه اعتماد صاحب شرکت را جلب کرده است.

این مقام مسئول گفت: در این راستا در پی این اعتمادسازی قراردادی به منظور فروش پروژه‌های ساخت مسکن به میزان ۲۸۰ میلیون تومان تنظیم شد و متهمه با سوءاستفاده از حسن‌نیت مدیر شرکت اقدام به کلاهبرداری میلیونی در این رابطه کرد.

گل‌صباحی بیان داشت: با توجه به اظهارات شاکی تحقیقات ماموران در این زمینه آغاز و با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی آدرس متهم در عظیمیه کرج شناسایی و پس از تعقیب و مراقبت‌های چند ساعته، متهم طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی افزود: متهمه دستگیر شده در بازجویی‌های ماموران پس از انکارهای اولیه اعتراف کرد که پس از مهاجرت به شهرستان کرج با تاسیس یک شرکت ساختمانی و استخدام منشی و استفاده از مدارک شناسایی وی جهت گرفتن دسته چک تصمیم گرفتم تا از طریق یکی از آشنایانم با مدیر یک شرکت ساختمانی طرف قرارداد با یکی از پروژه‌های مسکونی مبادرت به تنظیم قرارداد کنم.

گل‌صباحی اظهار داشت: متهمه با جلب اعتماد نامبرده و عقد قرارداد به میزان ۲۸۰ میلیون تومان از وی میلگرد خریداری کرده و پس از فروش میلگردها شرکت را جمع‌آوری و متواری می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان گفت: با بررسی سوابق متهم مشخص شد که وی قبلاً نیز سابقه کلاهبرداری در استان قزوین داشته است.

متهمه پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و از آنجا با صدور قرار وثیقه قانونی به مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان راهی زندان شد.

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۴
کد خبر : 6535
بازدیدها: 293

پاسخی بگذارید »