شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دستگاهی برای محافظت از اطلاعات در زمان قطع برق

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
دستگاهی برای محافظت از اطلاعات در زمان قطع برق

دانش روز: پژوهشگران پارک علم و فناوری البرز دستگاه منبع تغذیه ای را طراحی کردند که از اطلاعات سیستم‌های کامپیوتر در زمان قطع ناگهانی و یا نوسانات برق محافظت می‌کند

به گزارش دانش روز، UPS یا Uninterruptible Power Supply منبع تغذیه بدون وفقه است. مهمترین کارایی‌های UPS ها آن است که در صورتی که به هر دلیلی برق شهر قطع شود در این صورت دستگاه بدون وقفه وارد مدار شده و برق مصرفی را تامین کرده به گونه‌ای که دستگاه مورد نظر خاموش یا Reset نخواهد شد.

دستگاه یو پی اس همچنین دارای فیلترهای الکتریکی و الکترونیکی است که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهر شده و مصرف کننده‌ها را در مقابل رعد و برق و ولتاژ بالا محافظت و برقی یکنواخت با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می‌کند. این دستگاه هکچنین دارای تثبیت کننده ولتاژ است و باعث می‌شود که اگر مقدار ولتاژ ورودی برق شهر تغییر کند در خروجی دستگاه همیشه ولتاژ ۲۲۰ ولت جریان داشته باشد. علاوه بر آن این دستگاه قادر به اصلاح نویزها و نوسانات خط تلفن و مودم است.

با توجه به نقش این دستگاه در حفاظت از دستگاه‌های صنعتی و حفاظت از برق در زمان قطع برق محققان پارک علم و فناوری البرز موفق به ساخت این دستگاه شدند.

دکتر محمد صادق تاروردی- رئیس پارک علم و فناوری البرز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات این طرح تحقیقاتی گفت: پژوهشگران این پارک علم و فناوری موفق به طراحی و ساخت و تجاری سازی سیستم‌های یو پی اس شدند.

وی با بیان اینکه این دستگاه قادر به محافظت از دستگاه‌های صنعتی و اداری است، اظهار داشت: این سیستم قادر خواهد بود که در زمان قطعی برق دستگاه‌ها، قطعی برق نداشته نباشند.

تاروردی حفاظت از اطلاعات دستگاه‌هایی چون کامپیوترها را از کارکردهای UPS ذکر کرد و یادآور شد: نصب این سیستم باعث می‌شود با قطع ناگهانی برق حافظه کامپیوتر پاک نشود.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با تاکید بر اینکه این سیستم در بخش‌های صنعتی نیز کاربرد دارد، خاطر نشان کرد: نصب این سیستم بر روی دستگاه‌های صنعتی علاوه بر محافظت آنها موجب می‌شود که حافظه آنها پاک نشود و اطلاعات آن حفظ شود.

وی همچنین اضافه کرد: اتاق‌های سرور نیز باید مجهز به UPS باشند تا در هنگام قطع برق آسیبی به دستگاه‌ها و اطلاعات وارد نشود.

منبع:مهر

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۸
کد خبر : 39926
بازدیدها: 125

پاسخی بگذارید »