دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دستور توقف ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش منطقی نیست

danesheroz1 دی ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
دستور توقف ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش منطقی نیست

دانش روز: یک کارشناس آموزش و پرورش معتقد است که دستور بر توقف ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش منطقی نیست و نمی‌توان به این راحتی چنین دستورالعملی صادر کرد، چراکه همه ساله تعدادی افراد از آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و باید نیروهای لازم، کارآمد و متخصص و موردنیاز به استخدام آموزش و پرورش درآید

به گزارش دانش روز، محمد رضا محدث گفت: براساس قانون خدمات مدیریت کشوری، همه دستگاهها می‌توانند به تعداد یک سوم بازنشسته، نیرو جذب و استخدام کند.آموزش و پرورش مستثنی از این قانون نیست و باید براساس نیازهایی که در بخش های مختلف اداری، خدماتی و معلم وجود دارد، نیرو جذب کرد.

به گفته وی، اما نکته مهم در جذب و استخدام نیرو آن است که این نیروها از طریق تربیت معلم جذب شود شوند یا سوابق فعالیت افراد حق التدریس یا نیروهای شرکتی.

محدث ادامه داد: اعلام ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش منطقی نیست و بهتر است به جای ممنوعیت، به فکر بهسازی و مدیریت نیروهای موجود و همچنین جذب افراد متخصص و مورد نیاز متناسب با نیازها باشیم.

این کارشناس آموزش و پرورش درباره وجود نیروهای مازد در این وزارتخانه گفت: وجود این همه نیروی مازاد در نتیجه نبود برنامه ریزی مسنجم در جذب نیروست. بهتر است آموزش و پرورش از این به بعد در جذب نیروهای خود سنجیده تر عمل کند و با گزینش مناسب، افراد با سابقه و متناسب با نیازهای علمی وزارتخانه را جذب کند.

وی درباره تعیین تکلیف نیروهای شرکتی توضیح داد: این قانون است و براساس مصوبه مجلس، آموزش و پرورش مکلف به اجرای آن است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر فانی چندی پیش در جمع مدیران کل آموزش و پرورش و معاونان خود گفته بود: بکارگیری نیروی انسانی جدید با هر عنوانی در آموزش و پرورش ممنوع است و این وزارتخانه  آموزش و پرورش به هیچ وجه نیروی انسانی جدید استخدام نمی کند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرده بود: ما به هیچ وجه نیروی انسانی جدید استخدام نمی کنیم حتی اگر کسی بخواهد رایگان کار کند به خدمت او نیازی نیست چرا که حدود ۱۰۰ هزار نیروی ناکارآمد فعلی از همین طریق به آموزش و پرورش تحمیل شده است. لذا من از همین جا اعلام می کنم بکارگیری نیروی انسانی جدید به هرعنوان ممنوع است.

منبع: مهر

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۴
کد خبر : 86228
بازدیدها: 392

پاسخی بگذارید »