دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دستنبد الکترونیکی برای هزار محکوم به حبس در منزل

danesheroz1 مرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰
دستنبد الکترونیکی برای هزار محکوم به حبس در منزل

دانش روز: رئیس سازمان زندانهای کشور اعلام کرد: در صورت تامین اعتبار تمامی زندانیان در زندانهای کشور ملزم به استفاده از لباس فرم برای حضور در برنامه های داخل زندان و حیاط زندان می شوند

به گزارش دانش روز، غلامحسین اسماعیلی با اشاره به نهایی شدن و عقد تفاهمنامه برای خرید دستبند و پابند الکترونیکی گفت: با توجه به ابلاغ قانون مجازات اسلامی استفاده از این ابزار الکترونیکی قانونی شده و تا ۹۰ روز دیگر این طرح برای یک هزار متهم محکوم به زندان اجرایی می شود و قاضی می تواند برای محکومان محروم از حقوق اجتماعی و زندانیان محکوم به حبس در منزل استفاده از این دستبندها را صادر کند.

وی در مورد استفاده از لباس فرم زندانیان هم گفت: دو نوع لباس طراحی شده است یکی برای زندانیانی که به دادگاه اعزام می شوند و دیگری برای زندانیان داخل زندانهاست. لباس اعزام سال گذشته اجرایی شد ولی برای لباس داخل زندان با مشکلات مالی برخورد داشتیم که در صورت تامین اعتبار تا پایان سال زندانیان تمامی زندانها دارای لباس فرم خواهند شد. البته برای زندانیان زن هم قرار شد چادری دوخته شود که با چادر ملی متفاوت بوده و نوع مانتو و مغنعه و چادر همگی رنگی باشد.

منبع:مهر

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۳
کد خبر : 42949
بازدیدها: 159

پاسخی بگذارید »