شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در چه مواقعی زنان به توجه و محبت بیشتری از سوی شوهرانشان احتیاج دارند؟

danesheroz1 دی ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
در چه مواقعی زنان به توجه و محبت بیشتری از سوی شوهرانشان احتیاج دارند؟

دانش روز: همانطور که می دانید زن و مرد در خانواده به شدت نیازمند محبت یکدیگرند

 به گزارش دانش روز، از این رو لازم است همواره محبت خود را به یکدیگر ابراز کنند ، به خصوص به دلیل احساسات و عواطف رقیق زن ها لازم است آقایان در این زمینه بیشتر تلاش کنند . به ویژه خانم ها در اوقاتی که دچار فشار جسمی یا روحی هستند ، نیاز بیشتری به محبت ها و نوازش های شوهرشان دارند ؛ زمان هایی از قبیل : بیماری ، دوره عادت ماهانه ، دوران بارداری ، دوره پس از زایمان و زمان از دست دادن یک عزیز.

 الف. در اوقاتی که زن از بیماری هرچند ساده ای مثل سرماخوردگی و عوارض ناشی از آن از قبیل سردرد و بدن درد رنج می برد ، لازم است مرد با کمک کردن به همسر در انجام کارهای خانه ، درک وضعیت او ومحبت کردن به او ، تحمل بیماری را بر او آسان کند.

 ب. در دوره عادت ماهانه ، زن ها به دلیل از دست دادن خون زیاد یا تغییر سطح هورمون های جنسی زنانه ، به عوارض جسمی همچون : سردرد ، سرگیجه ، کمردرد ، دردهای معده و گرفتگی ماهیچه ها مبتلا می شوند . آن ها همچنین در این دوره ها از تغییرات خلقی از قبیل افسردگی ، تحریک پذیری ، زود رنجی و بی حوصلگی ، رنج می برند . هر چند استراحت کافی ، اجرای یک برنامه غذایی مناسب و مشاوره با پزشک متخصص و مصرف برخی داروها و ویتامین ها می تواند این عوارض را تا حدودی کاهش دهد ؛ با این حال ، محبت های مرد و بردباری او در مقابل بی حوصلگی ها و بهانه گیری های همسرش ، به حال او بسیار مفید است.

 ج.در دوران بارداری، عوارض ناشی از آن مانند ؛ تهوع ، دل درد ، کمر درد ، سردرد  و سرگیجه ، خستگی ، افزایش وزن و به هم خوردن تناسب اندام ها و نگرانی درباره زایمان ، زنان را به شدت آزار می دهد. آنچه می تواند آنان را در تحمل این درد و رنج بسیار کمک کند محبت های بسیار و بی موقع شوهرانشان می باشد.

 د.پس از زایمان ، بسیاری از مادران در کنار دردها و ناراحتی های ناشی از حاملگی و زایمان ، دوره های کوتاه مدت تحریک پذیری ، بی ثباتی خلقی و گریه کردن را تجربه می کنند . این بی ثباتی خلقی که به «غم مادری» مشهور است ، بیشتر به صورت نوسان بین احساس درماندگی و ناامیدی و در برخی اوقات ، احساس نشئگی و شنگولی می باشد. غم مادری ظرف چند روز از بین می رود و معمولا به جز حمایت های عاطفی و ابراز محبت های همسر و خانواده درمان روان پزشکی خاصی نیاز ندارد.

 ه. گاه اتفاق می افتد زن ، عزیزی را از دست می دهد. غم جانکاه عزیز از دست رفته ، فشار روحی بسیار شدیدی بر او وارد می کند. احساس اندوه و افسردگی ، تنهایی ، درماندگی ، حسرت و اضطراب و نیز اختلال های رفتاری از قبیل : بی خوابی ، بی اشتهایی ، حواس پرتی ، گوشه گیری و گریه مداوم از پیامد های مرگ عزیز است که ممکن است هر مرد یا زنی به آن دچار شود. محبت های صادقانه و همدردی های مرد با همسرش می تواند از غم او بکاهد و تحمل فقدان را بر او هموارتر کند.

نویسنده:آقای مجتبی حیدری (مشاور خانواده)/مفاآنلاین

دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۳
کد خبر : 85634
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »