سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در وعده ی صبحانه تخم مرغ مصرف کنید

danesheroz1 فروردین ۸, ۱۳۹۳ ۰
در وعده ی صبحانه تخم مرغ مصرف کنید

دانش روز: سیر نگاه داشتن طولانی مدت، کاهش وزن، تامین پروتیین، رشد مغز و حافظه، حفاظت از بینایی، ارزان قیمت بودن و افزایش ندادن سطح کلسترول هفت دلیل برای مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه هستند

 به گزارش دانش روز، تخم مرغ مدت بیشتری از کورن فلکس و نان سوخاری انسان را سیر نگاه می دارد و پروتئین و چربی موجود در تخم مرغ به افزایش سطح انرژی کمک می کند.

بدین ترتیب مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه باعث می شود که انسان مدت بیشتری احساس سیری کند.

به گفته ی محققان یکی دیگر از دلایل مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه می توان به کاهش وزن اشاره کرد، یک تحقیق آماری نشان می دهد ، افرادی که در وعده صبحانه تخم مرغ مصرف می کنند نسبت به افرادی که صبحانه نان شیرین مصرف می کنند، احتمال کاهش وزن بیشتری دارند.

کارشناسان تغذیه می گویند تخم مرغ یکی از کاملترین منابع پروتئین است. بدین معنی که تخم مرغ حاوی تمام آمینواسیدهایی است که باید در رژیم غذایی کسب کنیم، تخم مرغ در مقایسه با دیگر مواد مغذی سرشار از پروتئین مانند گوشت قرمز ارزان تر است.

از طرف دیگر محققان می گویند تخم مرغ حاوی مقدار قابل توجهی کلسترول است، اما این تصور قدیمی که کلسترول دریافتی از غذا خوردن، موجب افزایش سطح کلسترول خون می شود، رد شده است. به این ترتیب دیگر نباید از مصرف تخم مرغ، به خاطر افزایش احتمال بیماری قلبی احساس نگرانی کنید.

کولین، ماده مغذی ای که اساساً در تخم مرغ یافته می شود، رشد و عملکرد مغز را فعال می کند، این ماده همچنین مرتبط است با رشد قوه یادسپاری و یادآوری حافظه علاوه برآن تقویت کننده هوشیاری است.

محققان معتقداند دو نوع آنتی اکسیدان که در تخم مرغ یافت می شود از چشم ها در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند، آنها همچنین در کاهش رشد آب مروراید در دوران پیری موثر هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۵
کد خبر : 101862
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »