پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دکتر غفرانی در سمینار سبک زندگی:

در هیچ کدام از کتاب های درسی ما از کرامت زن گفته نشده/در تجلی مقام زن باید طواف کرد

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

دکترغفرانی تعریف ازدواج اسلامی را “بی من شدن” عنوان کرد و افزود: بهترین راه برای مبارزه دائمی با منیت و خودخواهی، ازدواج اسلامی و تلاش برای همکاری و هماهنگی مدیریت خانواده است. امروز(دوشنبه) سمینار “تفاوت سبک زندگی اسلامی و غربی”  با سخنرانی ” دکتر غفرانی” از اساتید دانشگاه تهران برگزار شد. دکتر محمدجعفر غفرانی با [&hellip

دکترغفرانی تعریف ازدواج اسلامی را “بی من شدن” عنوان کرد و افزود: بهترین راه برای مبارزه دائمی با منیت و خودخواهی، ازدواج اسلامی و تلاش برای همکاری و هماهنگی مدیریت خانواده است.
امروز(دوشنبه) سمینار “تفاوت سبک زندگی اسلامی و غربی”  با سخنرانی ” دکتر غفرانی” از اساتید دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر محمدجعفر غفرانی با انتقاد به نوع سبک زندگی رایج در کشور گفت: ازدواج هایی که در کشور رخ می دهد هیچ کدامشان اسلامی نیست و همواره براساس سبک غربی انجام می شود.

وی با برشمردن مصادیق ازدواج اسلامی افزود : در ازدواج اسلامی “بله” را مرد می گوید پس چه طور تشخیص می دهیم که خدا نمی فهمد وحق طلاق را برای خانوم مطالبه می کنیم.

*این قداست در کدام یک از کتاب های ما گفته شده؟

غفرانی با انتقاد از نوع نظام اموزشی کشور گفت: در هیچ کدام از کتاب های درسی فرزندان ما از کرامت زن گفته نشده  است.

عضو هیات علمی در دانشگاه تهران علت ناپایداری ازدواج های کنونی را ملموس نبودن کرامت زن درجامعه  عنوان کرد و افزد: با سبک رواج غلط در اهداف ازدواج ها، “مرد از دامن زن به معراج می رود” برای ما عینی نشده است.

*در تجلی مقام زن باید طواف کرد

غفرانی افزود: حج به طواف نسا ختم می شود، این یعنی در تجلیل مقام زن باید طواف کرد و زن چنین مقامی دارد اما در کاروان های عمره به هیچ کدام به این قداست توجهی نشده است.

عضو هیات علمی در دانشگاه تهران با عنوان این موضوع که ریشه تمام اختلافات زناشویی در توقعات است نه اخلاص گفت: زیبایی تمام کائنات در یک طرفه بودنش است، همان طور که بارش، تابش ، رویش یک طرفه است بنابر این زیبایی در رفتار انسان هم یک طرفه است و این ریشه در اخلاص دارد.

وی با اشاره به آیه ۱۶۴ سوره انعام و ۲۵ سوره مبارکه فجر گفت: سرنوشت و کار زن و مرد هیچگاه به هم گره نخورده است و این تفکر محال است. چون براساس این آیات الهی عواقب و کار خوب یا بد فقط برای خود فرد است.

دکترغفرانی در بخش پایانی صحبت های خود ازدواج اسلامی را “بی من شدن” عنوان کرد و افزود: بهترین راه برای مبارزه دائمی با منیت و خودخواهی، ازدواج اسلامی و تلاش برای همکاری وهماهنگی مدیریت خانواده است.

گفتنی است سمینار استانی تفاوت سبک زندگی اسلامی  صبح امروز در سالن همایش های استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد.

منبع: تیتریک
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۶
کد خبر : 1728
بازدیدها: 426

پاسخی بگذارید »