پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در هر ساعت ۹۵ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است

danesheroz2 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
در هر ساعت ۹۵ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است

دانش روز:ر اساس آخرین آمار ثبت احوال کشور در سال ۹۱ در هر ساعت به طور متوسط تعداد ۹۵ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است

به گزارش دانش روز،طبق آخرین اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور در هر ماه به طور متوسط تعداد ۶۹ هزار و ۳۰۶ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است همچنین می توان گفت: در هر شبانه روز این تعداد ۲ هزار و ۲۷۲ و در هر ساعت ۹۵ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است.

گفتنی است، کل ازدواج های صورت گرفته در سال ۹۱ ، ۸۳۱ هزار و ۶۷۰ که از این تعداد ۶۸۲ هزار و ۴۲۶ عدد ازدواج های شهری و ۱۴۹ هزار و ۲۴۴ واقعه مربوط به ازدواج های روستایی بوده است.

بنابراین گزارش استان های زنجان، اردبیل و کردستان به ترتیب با ۱۷.۵ ، ۱۴.۵ و ۱۴.۰۱ در هزار بیشترین و استان های تهران ، البرز و کرمان به ترتیب با ۷.۷ ، ۸.۳ و ۹ در هزار کمترین نرخ ثبت ازدواج را به خود اختصاص داده اند.

– در سال ۹۱ بیشترین ازدواج ثبت شده مردان در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال با رقم ۳۱۲ هزار و ۴۹۸ نفر بوده است.
– در سال ۹۱ بیشترین ازدواج ثبت شده زنان نیز در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال با رقم ۲۷۵ هزار و ۸۷۳ نفر بوده است.
– ترکیب ازدواج های ثبت شده در سال ۹۱ مربوط به ترکیب سنی مردان گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ ساله با زنان ۱۵ تا ۱۹ ساله بوده که تعداد آنان برابر با ۱۴۹هزار و ۴۲۲ واقعه است.

* طلاق
در سال ۹۱ تعداد ۱۴۳ هزار و ۷۹۰ واقعه طلاق به ثبت رسیده است که بر اساس این نرخ می توان گفت: به طور متوسط در هر ماه تعداد ۱۱ هزار و ۹۸۳ و در هر شبانه روز ۳۹۳ و در هر ساعت ۱۶ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

بنابراین گزارش، استان های خراسان رضوی، قم و البرز به ترتیب با ۲.۵ ، ۲.۵ و ۲.۴ در هزار بیشترین و استان های سیستان و بلوچستان، یزد و ایلام به ترتیب با ۰.۵ ، ۱.۱ و ۱.۱ در هزار کمترین نرخ طلاق را به خود اختصاص داده اند.

– در سال ۹۱ بیشترین طلاق ثبت شده در گروه مردان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ ساله با رقم ۳۹ هزار و ۴۱۲ واقعه بوده است
– در سال ۹۱ بیشترین طلاق ثبت شده زنان نیز در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال با رقم ۳۵ هزار و ۸۴۲ واقعه بوده است.
– بیشترین ترکیب طلاق ثبت شده در سال ۹۱ مربوط به ترکیب سنی مردان ۲۵ تا ۲۹ ساله با زنان ۲۰ تا ۲۴ ساله بوده است که تعداد ۱۶ هزار و ۳۵۷ واقعه بوده است.

* ولادت
در سال ۹۱ تعداد یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۶۸۹ واقعه ولادت به ثبت رسیده است که بر اساس این نرخ می توان گفت: به طور متوسط در هر ماه تعداد ۱۱۸ هزار و ۴۷۴ واقعه در هر شبانه روز ۳ هزار و ۸۸۴ واقعه و در هر ساعت نیز ۱۶۲ واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

گفتنی است که در سال ۹۱ نرخ ولادت پسرها ۷۲۹ هزار و ۳۳۴ واقعه و نرخ ولادت دختر ها ۶۹۲ هزار و ۳۵۵  واقعه بوده است.

بنابراین گزارش، استان های سیستان و بلوچستان خراسان جنوبی و کهگیلویه وبویر احمد به ترتیب با ۳۴.۳ و ۲۴.۵ و۲۳.۷ در هزار بیشترین و استان های گیلان، مازندران و تهران به ترتیب با ۱۲.۹، ۱۴.۲ و ۱۴.۵ در هزار کمترین ولادت را به خود اختصاص داده اند.

* فوت
در سال ۹۱ تعداد ۳۶۷ هزار و ۵۱۲ واقعه فوت به ثبت رسیده است که بر اساس این نرخ می توان گفت: به طور متوسط در هر ماه تعداد ۳۰ هزار و ۳۲۶ واقعه در هر شبانه روز  هزار و ۴ واقعه و در هر ساعت ۴۲ واقعه فوت به ثبت رسیده است.

گفتنی است، که نرخ فوت مردها ۲۰۶ هزار و ۴۰ واقعه و تعداد فوت زن ها ۱۶۱ هزار و ۴۷۲ واقعه در سال ۹۱ بوده است.

بنابراین گزارش استان های خراسان جنوبی، همدان و گیلان به ترتیب با ۶.۵ ، ۶.۱ و ۶ در هزار بیشترین و استان های البرز ، کرمان و سیستان و بلوچستان با ۳.۴ ، ۳.۷ و ۳.۹ در هزار کمترین نرخ ثبت فوت را به خود اختصاص داده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر : 35119
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »