سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آيت‌الله آملي لاريجاني:

در مورد بداخلاقی‌های اخیر با توجه به دستور حضرت آقا سکوت کردم

danesheroz اسفند ۱۰, ۱۳۹۱ ۰

رئیس قوه قضاییه گفت: حضرت آقا در خصوص بداخلاقی‌های اخیر به من امر فرمودند صبر کن و بنده هم گفتم اگر شما صلاح می دانید چشم و به توصیه ایشان صبر کردم

به استان گلستان آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ظهر امروز در دیدار با علما، روحانیون، ائمه جماعات این استان درباره نقش خطیر و مهم روحانیون در جامعه اظهار داشت: رساندن پیام دین الهی یکی از وظایف خطیر علما و روحانیون است.

وی ادامه داد: ما موظفیم به حسب اقتضائات زمان برای یک عالم روحانی مسیر رشد دینی وی را تسهیل کنیم.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: اقتضائات بسیار مهمی که در جامعه ما وجود دارد مسئولیت و تعهد ما را نسبت به انجام کار خود بیش از پیش بالا می‌برد.

وی ادامه داد: ما در کشور جوانان بسیاری داریم که باید روحانیون و علما نیز به تمام پرسش‌های آنان پاسخ دهند لذا روحانیون باید به سلاح معارف دینی مسلح شوند.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: در کنار یافتن معارف و زبان عرضه مسئله تخلق خود به اخلاق نیز باید مورد توجه علما و روحانیون قرار گیرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی ادامه داد: ما موظفیم در اعلام پیام دین مسلح باشیم و هم چنین در پاسخ به شبهات باید به طور کامل مسلط باشیم لذا باید برای نسل جوانمان پاسخ داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در پاسخ به نسل جوانمان تاکنون آن چه که باید انجام می‌دادیم ندادیم لذا برای انجام این مهم باید وقت و نیروی بیشتری در تسلط به این موضوع قرار دهیم.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این که روحانیون و علما وظیفه بسیار سنگینی در نظامی که براساس ولایت فقیه تشکیل شده است را دارند تاکید کرد: تبیین ولایت فقیه یک مجاهد می‌خواهد.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان این که وجود قوه قضاییه در کشور الزامی است افزود: در یک کشوری که حکومت آن اسلامی است قضا و قوه قضاییه آن می‌بایست اسلامی باشد.

وی با بیان این که ساختارهای مختلف نظام جمهوری اسلامی نیاز به روحانیت دارد اظهارداشت: در چنین نظامی ما وظیفه سنگینی داریم. ما در قوه قضاییه واقعا از کمبود قاضی رنج می‌بریم، اما چقدر در حوزه‌های علمیه درس قضا گذاشته‌ایم و برای قضا نیرو تربیت کرده‌ایم؟

 

آملی لاریجانی با طرح این سوال که “ما در حمایت از ولی فقیه عادل و آگاه به مسائل روز چه کاره‌ای انجام داده‌ایم؟” گفت: در فتنه ۸۸ چقدر از خودمان مایه گذاشتیم؟ بقیه چقدر به میدان آمدند؟ البته آمدند ولی آیا ما به همه وظیفه خودمان عمل کردیم؟

 

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: عرض من این است که ما مسوولیت‌های بسیار سنگینی داریم، زیرا این نظام نیاز به مجاهدت و بصیرت دارد و باید به وقتش به وظیفه خود عمل کنیم.

 

وی یادآور شد: آنچه که مقام معظم رهبری، خواص و نخبگان جامعه را به آن دعوت کرد، برای همین بود، دشواری بصیرت در علوم سیاسی کمتر از حوزه نظری و فکری نیست.

وی با اشاره به بداخلاقی‌های اخیر مسئولان اظهار داشت:  حضرت آقا در خصوص بداخلاقی‌های اخیر به من امر فرمودند صبر کن و بنده هم گفتم اگر شما صلاح می دانید چشم و به توصیه ایشان صبر کردم  لذا باید به تبعیت از ولایت فقیه به دستورات ایشان سکوت کنیم.

رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: امیدوارم خداوند توفیق اطاعت خودش را به ما عنایت کند.

پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۴
کد خبر : 8135
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »