چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نامه روابط بین الملل بسیج خطاب به بان کی مون:

در منطق حقوق بشر آمریکایی، کرد ها و عرب ها جزء بشر محسوب نمی شوند

danesheroz1 مرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
در منطق حقوق بشر آمریکایی، کرد ها و عرب ها جزء بشر محسوب نمی شوند

دانش روز: تنها در دو هفته گذشته نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ نفر از مردم بیگناه عرب عراقی، از زن و مرد، کودک تا جوان و پیر در بیش از یک صد فقره بمب گذاری توسط عوامل سازمان یافته از سوی رژیم امریکا به شهادت رسیده اند

به گزارش دانش روز، روابط بین الملل سازمان بسیج مستضعفین طی نامه ای خطاب به “بان کی مون”، کشتار بی رحمانه ۴۵۰نفر از کردهای سوریه از جمله ۱۰۰ کودک را به دست تروریست های تحت حمایت آمریکا محکوم نمود. این نهاد ، اعتراض شدید خود را نسبت به سکوت مجامع بین المللی اعلام و خواستار واکنش سریع شورای امنیت سازمان ملل شد.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای “بان کی مون” دبیر کل سازمان ملل متحد

طی روزهای اخیر شاهد کشتار فجیع و بی رحمانه ۴۵۰ نفر از کردهای سوریه من جمله حدود ۱۰۰ کودک مظلوم و بی گناه توسط تروریست هایی بوده ایم که توسط رژیم ایالات متحده سازماندهی و با سلاح کشورهای اروپایی و امریکایی تجهیز شده اند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد که در مقابل کوچک ترین حوادث تهدید کننده منافع ایالات متحده ، واکنش های شدیدی از خود نشان می دهد، در مقابل این جنایت عجیب که عامل اصلی آن این کشور بوده است،همانند همیشه سکوت اختیار کرده است.

در سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ رژیم بعث صدام ، هزاران روستای کردستان عراق را با خاک یکسان نمود. این رژیم صد ها هزار کرد را از خانه و کاشانه خویش آواره کرده و به اردوگاه های اجباری منتقل ساخت. این در حالی روی داد که شورای امنیت سازمان ملل نه تنها از ارائه یک قطعنامه ، بلکه از ارائه بیانیه نیز دریغ نمود.

صدام جنایتکار یک بار دیگر در تیر ماه سال ۱۳۶۶ ، به سردشت ایران حمله شیمیایی کرد و ۵ هزار و ۱۱۰ نفر از هموطنان کرد این کشور را شهید و مجروح ساخت؛ اما از سوی شورای امنیت سازمان ملل ، اقدام عملی صورت نگرفت.

در اسفند ماه سال ۱۳۶۶ آن رژیم پلید، طی بمباران گسترده شهر حلبچه ، مردم بی دفاع و بی گناه این شهر را به جرم دوست داشتن رزمندگان آزادی خواه ایرانی، بمباران شیمیایی نمود. در پی این امر، ده ها هزار تن از مردم آن منطقه آواره شدند و هزاران نفر نیز مجروح گشته و یا به شهادت رسیدند .

در سال های گذشته شاهد مواردی از چنین جنایاتی بوده ایم که به دنبال آن ها اقدامی عملی از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام نگرفت.

تنها در دو هفته گذشته نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ نفر از مردم بیگناه عرب عراقی، از زن و مرد ، کودک تا جوان و پیر در بیش از یک صد فقره بمب گذاری توسط عوامل سازمان یافته از سوی رژیم امریکا به شهادت رسیده اند. این کشتار فجیع ، کوچک ترین واکنشی را از سوی شورای امنیت سازمان ملل در بر نداشت.

این در حالی است که شورای امنیت نسبت به حوادث کم اهمیت مثل کشته شدن یک نفر در لبنان و یا چند نفر در لیبی، به صرف آن که امریکایی یا طرفدار این کشور بوده اند، مواضع شدیدی اتخاذ کرده و تا حد صدور مجوز تجاوز نظامی برای امریکا ، نسبت به آن کشورها پیش رفته است.

و یا بیش از ۱۰ سال است که شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل، در مقابل تهدید خیالی و توهمی هسته ای ایران ،صف آرایی کرده و جلسات فشرده و قطعنامه های پی در پی صادر می کند .

از مقایسه این حوادث می توان نتیجه گرفت که در منطق حقوق بشر امریکایی حاکم بر شورای امنیت سازمان ملل متحد، کردها و عرب ها جزء بشر محسوب نمی شوند.

تا کی می خواهید جلوی بد مستی های هیئت حاکمه ایالات متحده که برای سلطه بر نفت منطقه و حفظ رژیم پایان یافته صهیونیستی ، دست بر هر جنایتی می زنند، سکوت کنید؟

با این وضعیت نا به سامان منطقه که هر روز شاهد کشتار مردم بی گناه چه در قالب حکومت ها یا تروریست های تحت حمایت امریکا و چه هواپیماهای بدون سرنشین آن ها در کشورهایی از جمله عراق ، افغانستان ، پاکستان ، سوریه ، لبنان، فلسطین، مصر ، بحرین و حجاز هستیم، بهتر است این شورای نامردمی و ضد بشری منحل گشته و اتخاذ تصمیمات امنیتی و برقراری امنیت منطقه ، به دست خود مردم سپرده شود.

والسلام علی من التبع الهدی.

معاونت روابط بین الملل سازمان بسیج مستضعفین

منبع سازمان بسیج مستضعغین

منبع:دانا

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۱
کد خبر : 48307
بازدیدها: 146

پاسخی بگذارید »