دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در مدح شهدای دانش آموز

danesheroz آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
در مدح شهدای دانش آموز

دانش روز : بنام خالق رشادتها و شهامت ها

به گزارش دانش روز ، هیچ ندیده و هیچ از جنگ حس نکرده ام، اما قلبم شنیده هایم را در خود تصور می کند و به سوی سنگرهای ایثار و مقاومت می رود. آری انسانهایی آسمانی از نسل ایثار و مقاومت و شهادت برخاسته اند و سلاح ایمان را به دست گرفته اند و شعار جنگ، جنگ تا پیروزی را زمزمه می کنند و بسوی میدان نبرد و شهادت می روند.

 

آری اینان همان هایی هستند که وقتی خاک مقدس ایران فریاد زد کیست مرا یاری کند؟ سنگرهای علم و دانش را بسوی سنگرهای مقاومت ترک کرده اند و در مقابل دژخیمان تا دندان مسلح سینه سپر کرده اند.

 

آری من یک دانش آموزم که اگر امروز در سنگر علم و دانش آسوده تحصیل می کنم مدیون فهمیده ها هستم، مدیون نارنجکهایی هستم که بر کمر بسته شدند و هیولای دژخیم را درهم شکستند و می گویم سلام بر ایثارتان، سلام بر مکتبتان، سلام بر چفیه های در خون غلتیده تان و سلام بر شهادتتان و سلام بر لحظه جان دادنتان و درود بر عظمت و بزرگیتان، آنگونه که پیر خمین شما را رهبر خویش خواند.

 

خاک این سرزمین با خون های ریخته شما قوت گرفت، با صدای الله اکبرتان آسمان استوار شد، و با سلاح های ایمانتان سپر نازک شده دل دشمن در هم شکست و بر سجده نمازتان پیامبر نظر کرد و شما آسمانی شدید و خداوند از سوی جبرئیل بالهای پروازی برای شما فرستاد تا سوار بر آنها شوید، عرش الله را طواف کنید.

 

غبار حسرت شهادت را حسین از دل هایتان پاک کرد و به شما گفت : شهادت نامه تان از بدو تولد امضا شده و شما فرشتگانی در شکل انسان هستید که برای نجات این خاک مقدس آمده اید وباز خواهید گشت.

 

شما رفته اید اما خاطره هایتان ، یاد هایتان جاودان و زنده است در مدرسه دلها.

 

منبع : تبیان

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۶
کد خبر : 69666
بازدیدها: 354

پاسخی بگذارید »